Брускетта

брускеттаБрускетта  – такий собі різновид канапки на обсмажених насухо скибочках хліба. Вона є одним із символів гастрономічної Італії.

 

 

 

 

 

 

З чим у вас асоціюється італійська кухня? Без сумніву, перша страва, яку ви назвете – піца. А далі – лазанья, різотто, каннеллоні, паста.  А чи знайомі ви з брускеттою, яку можна назвати гастрономічним символом Італії. От і про неї піде моова

А що там з історією брускетти?

Назва страви «брускетта» (bruschetta або bruschetto) походить від bruscare – запікати на вугіллі. У Тоскані її різновид називається “феттунта” (fettunta від “фетта” – скибочка), в окремих місцевостях – “панунто” ( panunto від “пане” – хліб).

Вважають, що історично брускетта –  це традиційна страва сільської бідноти центральної Італії. Появилася вона десь у далекому 15 столітті. Селяни її брали на роботу в поле для перекуски.

Це був шматок домашнього хліба, навіть дещо зачерствілого, підсмаженого на вогні і натертого часником.  Приправляли оливковою олією, до нього додавали помідору, ароматну зелень та шматочки сиру.

Брускетта

З часом ця страва завоювала весь світ. Ну, якщо не весь, то більшу його частину. Асортимент продуктів, з яких можна приготувати брускетту, значно розширився

Брускетта: інгредієнти

Для приготування брускетти потрібен білий хліб. Ідеально підходить чіабатта або багет.

Крім того, для приготування брускетти потрібний сир. Так як брускетта – італійська страва, то це, звичайно ж, моцарелла і проволоне.

Оскільки італійські сири не завжди є під рукою, можна приготувати брускетту з сиром сулугуні, ба, навіть з бринзою.

З овочів, до брускетти зазвичай додають помідори, цибулю, часник, оливки, а з зелені – базилік. М’ясні вироби – сиров’ялена ковбаса, прошутто, просто відварене м’ясо.

  • підсушені шматочки білого хліба, багета або чіабатти – 4-5 шт;
  • помідора (велика) – 1 шт;
  • часник – 3-4 зубки;
  • цибуля – ½ головки;
  • сир моцарелла – 100г;
  • зелень базиліка – 1 пучок;
  • листки салату – кілька штук;
  • трохи мікрозелені;
  • оливкова олія – 1-2 столові ложки;
  • бальзамічний оцет – ½ чайної ложки.

Брускетта: технологія приготування

Отже, готуватимемо брускетту – такий собі різновид канапки, українською накладанця, на італійський лад.

Відмінна особливість брускетти від канапки або тоста в тому, що скибочки хліба попередньо обсушують до прожарювання (на грилі , решітці або на сковороді без олії). Скибочки натерла часником.

Спеціально для приготування брускетти я спекла кілька чіабатт на заквасці.

брускетта

Розрізала їх навпіл і підсушила на сухій сковорідці. Звичайно, якщо б підсушувала на вогні, було б смачніше.

Брускетта

Окремо в мисочці приготувала для салат для брускетти. Подрібнила цибулю, порізала на невеликі шматочки листя салату, додала базилік і мікрозелень.

Невеликими кубиками порізала помідору. Посолила, поперчила, додала оливкової олії і пів ложечки бальзамічного оцту. Все перемішала. Посипала зверху подрібненим сиром.

Брускетта

Готову суміш виклала на підсмажені половинки чіабатти. І залишила, щоб хліб всмоктав в себе всю смакоту. За цей час приготувала яйце пашот. Сніданок вийшов італійський.

Брускетта

Для приготування брускетти цілком можуть згодитися вже готовий підсмажений хліб, який можна купити в магазині. Або підсушити в тостері нарізаний скибками білий. Це, звичайно, спростить весь процес, але буде не менш смачно!

Брускетта

 Для натхнення викладаю кілька фото, знайдених на просторах Інтернету.

Брускетта

Брускетта

Брускетта

Експериментуючи, можна створити безліч варіантів брускетти і вибрати той варіант, який вам найбільше до смаку

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.