Як знищити слимаків в городі

Як знищити слимаківУже кілька років руді слимаки, яких ще називають іспанськими, тероризують наші сади і городи. Їх стало настільки багато, що вони здатні повністю знищити урожай.  Як боротися з цією пажерливою загрозою – ділюся власним досвідом.

 

 

 

 

Багатьом дачникам знайома ситуація: від висадженої ввечері розсади капусти, салату чи інших овочевих культур або квітів на ранок залишаються «ріжки та ніжки». Хто ж так потрудився вночі? А відповідь дуже проста – слимаки. Вдень вони непомітні, але досить вночі, особливо після дощу, вийти в город з ліхтариком, ви побачите цих «монстрів».

Боротьба зі слимаками: хто кого?

Слимаки в городі – це велика проблема, особливо, якщо літо дощове. Якщо додати до цього те,  що одна особина здатна дати “приплід” в 500 нових личинок, і те, що дорослі слимаки є гермофродитами, то стає зрозуміло, чому так стрімко зростає їх популяція.  Тому, щоб врятувати урожай, боротьба зі слимаками повинна вестися всіма доступними засобами. Про деякі способи ми розповімо в цій замітці.

Як знищити слимаків

Коли популяція слимаків стає значною, вони можуть дуже добре зіпсувати урожай овочів, а якщо не вживати ніяких заходів, врожай може бути знищений повністю.

Як знищити слимаків

Слимаки не гребують квітами, бур’янами та і, взагалі, всіма органічними рештками. Лопух, лобода, подорожник стає для них їжею при відсутності більш «смачних» рослин. Не гребують навіть трупиками своїх одноплеміенників

Як знищити слимаків

Плоди, пошкоджені слимаками, не тільки втрачають товарний вигляд, вони непридатні в їжу, бо виділення. Які залишає слимак є доволі небезпечними для здоров»я. Крім того, слимаки розносять, гниль, фітофтороз, борошнисту росу.

Як знищити слимаків

Як знищити слимаків

Всі ці принади життєдіяльності слимаків уже кілька років я спостерігаю на своїх овочевих грядках і в квітнику. Першими були знищені паростки салату, базиліку, кропу. Далі за ніч зникли всі паростки огірків і кабачків.

Як знищити слимаків

Як знищити слимаків

Коли ці монстри взялися за полуницю, моєму терпінню прийшов кінець. Звичайно, що я почала шукати на просторах Інтернету поради як знищити слимаків. Хотілося застосувати спосіб нешкідливий для людини і рослин.

Як боротися зі слимаками

Все, що вдалося знайти в Інтернеті і випробувати у війні зі слимаками зводилося до наступних способів:
1) посипання міжрядь сумішшю вапна і суперфосфату в співвідношенні 3: 1;
2) посипання міжрядь тирсою;
3) застосування суміші тютюнового пилу і деревного попелу
4) суміш гашеного вапна і тютюнового пилу.

На жаль, всі ці способи боротьби зі слимаками результату ніякого не дали. З кожним днем рослин на грядках ставало все менше і менше.

Довелося звернутися до професіоналів, які порадили мені екологічно безпечний засіб «Уліцид». Це засіб являє собою дрібні гранули блакитного кольору, до складу яких входять деревна зола, каолін, гірчиця, хміль, зернова суміш, цукор і сіль фосфату заліза.

Як знищити слимаків

Гранули треба розсипати на поверхні грунту, в місцях можливого скупчення слимаків. Досить 3 грами на 1 м кв. Активна речовина Уліціду викликає швидке зневоднення слимаків та їх загибель.

Уліцід не діє на черв’яків і комах, його гранули довго не розмиваються дощем.

Як знищити слимаків

Крім грядок, я влаштувала їм пастки на компостній купі і на гірках скошеної трави в різних куточках саду. Ефект був приголомшливий. Я навіть в поганому сні не могла уявити таку кількість цієї плазуючої мерзоти.

Переконавшись на власному досвіді в ефективності Уліціду в боротьбі зі слимаками, з повною упевненістю можу його рекомендувати вам.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.