Соус Чилі

соус Чилі

Дуже смачний гострий соус Чилі із серії вогняних. Простий і швидкий в приготуванні. Ідеальне доповнення  до м’яса та сиру

Пекельна смакота – соус Чилі

Назва соусу говорить сама за себе. Це один із пекельних соусів, які я страшенно полюбляю. Ідеально підходить до м’яса, сиру, риби, плову. А якщо на душі дуже тоскно, то і з шматочком чорного хліба теж буде дуже ОК. З стейком, шашликом чи люля кебабом – то взагалі небесна симфонія.

Ще в цьому соусі класне те, що його не потрібно так довго виброджувати так, як Табаско, в ньому немає стільки компонентів, як в Гаріссі На приготування достатньо години. Ну, якщо готувати в темпі повільного вальсу.

Можна готувати безпосередньо перед подачею на стіл, а можна і запастись на зиму, поклавши пару баночок в комірку.

Соус Чилі: інгредієнти

  • пекучий стручковий перець чилі – 15 шт;
  • червоний болгарський перець – 8 шт;
  • часник – 1 велика головка;
  • сіль – 2 чайні ложки з гіркою;
  • цукор – 200 г;
  • оцет  9% – 200 г

Оскільки складові соусу вказані в штуках, а перці можуть бути великі і малі, то в даному випадку ми покладаємося ще і на свої смакові відчуття. Що більше перцю чилі, то гострішим і пекельнішим буде соус. Зменшити його пекельність можна збільшивши кількість болгарського перцю. Тобто, як кажуть математики, пекучість соусу прямо пропорційна кількості перцю чилі і обернено пропорційна кількості болгарського перцю. Думаю, що пояснила доступно. Ну, і ще на останок – перець вибирайте товстостінний. Можна замість болгарського перцю взяти ротунду. З сіллю, цукром і часником – все ясно.

Соус Чилі: технологія приготування

Миємо перець чилі, відрізаємо хвостики і розрізаємо гострим ножем вздовж навпіл. Вичищаємо зернятка і перетинки. Ріжемо на менші кусочки.

соус Чилі

Те саме повторюємо і з болгарським перцем.

соус Чилі

Складаємо перець чилі, болгарський перець, почищений часник в банячок і блендером перебиваємо все до стану пюре.

соус Чилі

Ставимо баняк з перцевою сумішшю на вогонь доводимо до кипіння, додаємо сіль, цукор, зменшуємо вогонь і варимо хвилин 15-20.  Весь цукор не варто давати відразу, бо для мене, наприклад, важливо знайти баланс між солодким і кислим. Тому вливаємо оцет, розмішуємо, хай 5 хвилин кипить. Ложечкою набираємо трохи соусу, охолоджуємо його (що дуже важливо, бо гарячий соус значно пекучіший). Пробуємо на смак, якщо цукру бракує, то додаємо ще.

Перемішуємо, хвилинки дві хай покипить кипить. Далі розливаємо у стерилізовані баночки і закриваємо стерилізованими кришками. Перевертаємо баночки догори дриґом, хай собі охолонуть. А далі – на поличку в комірку в режим очікування.

соус Чилі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.