Хочу вам запропонувати дуже бюджетний варіант домашнього кетчупу. Чому бюджетний? Бо часи тепер такі, що хочеш чи не хочеш, а економити мусиш. Ціни на овочі – самі знаєте які. А залишитися на зиму з мізером кетчупу зовсім не хочеться.
Я приготуванні їжі я використовую дуже багато кетчупу і томатного соусу: голубці, піца, каннеллоні, лазанья, не кажучи вже про шашлики чи стейки. Кусючі ціни на овочі примусили шукати більш дешеві варіанти. Але правило залишилось – кетчуп має бути смачним!
Коли я приготувала цей кетчуп, дала спробувати своїм домашнім, смак їм сподобався.
Отже варіант недорого, але смачного кетчупу був схвалений. Тепер черга за другою порцією.
Смачний недорогий кетчуп: інгредієнти
- помідори – 3 кг;
- цибуля – 2 великі головки;
- яблука – 0,5 кг;
- гостра перчина – ½ стручка (залежно від вашого смаку);
- цукор – 2 -3 столові ложки (залежить від кислості помідорів і яблук);
- сіль – 1 столова ложка без гірки;
- часник – 4-5 зубки;
- перець чорний мелений – ½ чайної ложки;
- перець духм’яний горошком – 5шт;
- гвоздика – 5 зернят;
- червона паприка мелена – 1 чайна ложка;
- кориця мелена – 1/3 чайної ложки;
- гірчиця гостра (готова паста) – 2 чайні ложки;
- лавровий лист – 2-3 шт;
- гілочка зеленого базиліку;
- гілочка селери;
- оцет столовий 9% – 40 мл.
Для приготування кетчупу вибираємо дуже стиглі помідори, але не биті і пом’яті. Я ніколи не таке не ведуся, бо хоч і коштують дешевше, але відходів буде багато і , як результат, ніякої економії, тільки лишня трата часу.
Крім того, вибираємо помідори м’ясисті. В них мало соку і насіння. Цього року літо дуже гаряче, тому помідори гарно дозріли і дуже солодкі.
Яблука вибираю солодкі, але не соковиті. Тоді до кетчупу додаємо мінімум цукру, а яблучна м’якоть загустить кетчуп і не буде потреби довго його уварювати. Отже, зекономимо ще газ чи електроенергію.
Смачний недорогий кетчуп: технологія приготування
Помиті помідори занурюємо на 1-2 хвилини в киплячу воду, перекладаємо їх відразу у холодну воду. Шкірка на помідорах розтріскається і потім вона легко зніметься.
Якщо помідори не перестиглі, тоді на них робимо хрестоподібний надріз. Це не надто хороший варіант, оскільки в процесі бланшування помідор натягне води і доведеться помідорну масу уварювати довше.
Помідори ріжемо і складаємо в баняк. Ставимо на вогонь, щоб розварювалися. Чистимо яблука від шкірки, видаляємо серцевину і ріжемо на дрібні шматочки.
Перекладаємо їх в баняк до помідорів. Почищене цибулю подрібнюємо і також перекладаємо до помідорів та яблук. Всю суміш варимо, поки не зм’якнуть яблука та цибуля.
Знімаємо баняк з вогню, хай все охолоне.
Далі блендером перебиваємо суміш до однорідної маси.
Далі виконуємо , як на мене, найнуднішу роботу –щоб позбутися насіння помідорів, всю суміш перетираємо через сито. Якщо у вас зернятка не викликають внутрішнього протесту, можете не перетирати.
Баняк з перетертою помідоровою масою знову ставимо на вогонь і додаємо сіль, всі приправи і спеції крім цукру, гірчиці і оцту.
Гострий червоний перець додаємо кусочками. Формуємо бажану для себе гостроту кетчупу.
Додаємо також розчавлений в пресі часник.
Хай вся маса покипить на легкому вогні пів години. Коли густина томатної маси досягнута, пробуємо її смак, попередньо охолодивши пробу. Гарячий кетчуп буде завжди гострішим. Тут же і визначаємося з кількістю цукру, яку необхідно. У мене помідори і яблука були настільки солодкими, що мені достатньо було додати 2 ложки цукру.
В кетчуп додаємо оцет, перемішуємо, кип’ятимо 2-3 хвилини і розливаємо в стерилізовані баночки. Швидко закриваємо стерильними кришками і перевертаємо догори дриґом. Хай вони постоять до повного охолодження. З вказаної кількості продуктів вийшло 3 банки по 0,5 л і ось така мисочка соусу, яку з задоволенням з’їли з шашликом.
Все, стратегічний запас смачного бюджетного кетчупу на зиму готовий!