Лікер – то напій, який чудово пасує до десертів. Його також можна додавати до випічки, морозива, пікантних соусів. Він ідеально підходить для невеликого невимушеного застілля з кавою та тістечками. Подають його також до святкового столу, наприкінці застілля.
Ожиновий лікер відрізняється від інших лікерів чудовим терпкуватим смаком, незрівнянним насиченим кольором і ароматом. Готується дуже швидко, а п’ється повільно, зі смаком та насолодою.
Дещо з історії
Ще в одинадцятому столітті в монастирях Західної Європи ченці готували з ароматних трав еліксири, які використовували для лікування різних хвороб. Технології розвивалися і , як результат, маємо такі знамениті лікери, як голландський «Кюммель», французький «Бенедиктин» та «Шартрез».
Звичайно, домашній лікер «Вишневий», «Трояндовий» чи «Ожиновий», не може з ними конкурувати. Але в них є своя родзинка – вони виготовлені вашими руками и з великою любов’ю.
Лікер з ожини: інгредієнти
ожина -1 кг;
спирт 96% – 0,5 л;
цукор – 750 г;
вода – 750 г.
Лікер з ожини: технологія приготування
Перебрати зібрану ожину, видаливши пошкоджені ягоди.
Промиті в проточній воді ягоди перекласти в скляну банку і залити їх спиртом. Ожина повинна бути повністю залита спиртом.
Банку з ожиново-спиртовою сумішшю ставимо на сонячне вікно. Кожного дня банку струшуємо.
На сонці вона повинна простояти 4-5 тижнів. Спирт набиратиме чудового оксамитового кольору, а ожина його буде втрачати.
Далі рідину через паперовий фільтр або складену у кілька разів марлю проціджуємо. Ягоди відтискати не варто, бо це зіпсує прозорість спиртової витяжки.
З води і цукру варимо сироп. Остуджуємо його до кімнатної температури.
Далі змішуємо ожинову спиртову витяжку та сироп.
Отриману суміш переносимо в холодильник і залишаємо його там на кілька днів. Після цього ожиновий лікер проціджуємо через фільтр ще раз.
Розливаємо в пляшки і чекаємо гостей. Буде смачно та весело!