Кажуть що маринованих огірків забагато не буває. Точно, не буває, якщо вони замариновані за цим рецептом. Дуже простий і швидкий спосіб маринування. Ніяких танців з бубном. А огірки виходять смачні, хрумкі і дуже ароматні.
Мариновані огірки: інгредієнти
- огірки – 3 кг;
- вода – 3л:
- оцет 9% – 0.5 л
- сіль – 4 столові ложки;
- цукор – 6 столових ложок;
- листя хріну і корінь;
- -листя вишні;
- парасольки кропу;
- лавровий лист;
- чорний перець горошком;
- духм’яний перець горошком;
- зернятка коріандру;
- перець чилі;
- часник 5-6 штук;
Огірки вибираємо невеликі, щоб помістилися в літрову банку. Рівненькі не перестиглі. Звичайно, вони мають бути твердими і зеленими.
З цієї кількості огірків вийде 5-6 літрових банок.
Мариновані огірки: технологія приготування
Перед маринуванням огірки миємо і на годину-другу замочуємо в чистій холодній воді.
Готуємо маринад.
У холодну воду даємо цукор і сіль. Як тільки вода закипить, вливаємо оцет. Доводимо до кипіння і вимикаємо вогонь. Залишаємо маринад , хай повністю охолоне.
Тим часом миємо банки і кришки. Стерилізувати їх непотрібно.
Миємо кріп, листя хріну і листя вишні. Корінь хріну чистимо і нарізаємо тоненькими смужечками. Якщо кореня хріну немає, можна обійтися.
У кожну банку кладемо по кілька зерен духм’яного і чорного перцю, коріандру, парасольку кропу, листок хріну, смужечки кореня хріну, кілька листочків вишні, маленький шматочок перцю чилі, лавровий листок і порізаний на кусочки часник. Якщо часник дрібний, можна і два зубочки. Чилі можна не класти, якщо ви не любитель гострого.
Щільно укладаємо в банки огірки і заливаємо холодним маринадом.
Далі ставимо на стерилізацію. Стерилізацію можна вважати закінченою, коли огірки в банках пожовкнуть. Вода в банках не повинна кипіти. Закатуємо герметично кришки, перевертаємо їх догори дном і укутуємо. Хай вони постоять так до повного охолодження.
Мариновані огірки можна переносити в погріб або комірку.