Пляцок з грушками має дуже ніжний і вишуканий смак. Приготування його дуже просте і не займає багато часу. Спробуйте, не пошкодуєте!
Приготувала, і скажу вам, що вийшло дуже смачно. Якщо чесно, я ніколи не готувала ніякої випічки з грушками, а даремно! Це випічка з дуже вишуканим смаком. Спробуйте, не пошкодуєте.
Отож, щоб довго не розповідати, переходимо до приготування. Тільки додам, що кількість продуктів я напишу для двох круглих форм різного розміру – діаметром 25 і діаметром 30 см.
Цей пиріг я знайшла на сайті на сайті кулінарного блогера Ірини Шляхової. Правда, він у неї був з інжиром. Оскільки у нас з інжиром складнувато, то вона порадила мені замінити інжир грушками.
Грушевий пляцок: інгредієнти
Тісто:
- борошно пшеничне – 350 (450) г;
- масло вершкове – 130 (160) г;
- яйця – 1 (2) шт;
- розпушувач – 1 (1,5) ч. ложка;
- ванільний цукор – 1 пачка;
- цукор – 80 (100) г;
Начинка:
- молоко – 1,5 (2) склянки;
- борошно пшеничне (краще рисове) – 2 (3) ст. ложки з гіркою;
- цукор – 2 (3) ст. ложки;
- жовток – 1 (2) шт;
- грушки – 1кг;
Грушевий пляцок: технологія приготування
В миску, в якій будемо готувати тісто, складаємо всі інгредієнти: борошно, цукор, вершкове масло, порізане кусочками, яйце, розпушувач, ванільний цукор.
Все перетираємо руками до утворення дрібної крихти. Ставимо миску з тістом в холодильник.
Тепер прийшла черга грушок. Миємо, знімаємо з них шкірку і ріжемо на тоненькі скибочки.
Далі беремося за приготування заварного крему. Для цього розтираємо жовток з цукром, додаємо борошно. Якщо є можливість, рекомендую замінити пшеничне борошно рисовим. Смак крему буде більш делікатним, шовковистим. Додаємо половину порції молока і розмішуємо до однорідної консистенції. Другу половину порції молока доводимо до кипіння, поступово, постійно помішуючи, вливаємо яєчно-молочну суміш. Все повинно закипіти і загуснути. Залишаємо, хай охолоне.
Дно і боки форми для випічки викладаємо пергаментом з антипригарним покриттям.
Виймаємо тісто з холодильника. Ділимо його на дві частини. Одну частину тоненьким шаром викладаємо на дно форми. Легенько притискаємо рукою.
В попередньо прогріту до 200 градусів духовку, ставимо форму с крихтою випікатися на 15 хвилин. Вона повинна дещо зарум’янитися. Виймаємо форму з духовки і зразу на неї рівномірно викладаємо крем,
зверху на крем – порізані шматочками грушки. У мене ще були вишні без кісточок, які я вийняла з лікеру «Різдвяник». Я їх розклала поміж кусочки грушок. Але вишні – це не обов’язково.
Зверху на начинку рівномірно викладаємо шаром другу половину крихти.
Знижуємо температуру до 180 градусів і ставимо пляцок в духовку ще на 10-15 хвилин. Верхній шар тіста повинен гарно зарум’янитися.
Далі виймаємо форму з духовки, посипаємо цукровою пудрою і залишаємо його охолоджуватися. Холодний пляцок разом з формою ставимо в холодильник, щоб крем остаточно затужавів. Тільки після цього виймаємо його з форми і подаємо до столу.
Взагалі, з фруктами до цього пляцка можна фантазувати. Наприклад, з чорницями, полуницями, вишнями чи яблуками. З яблуками виходить теж смачно, вже опробувала Дещо нагадує за смаком французький яблучний пляцок.