Бажаєте зберегти запах і смак літа? Приготуйте вишневий лікер. Це не просто ароматно і смачно, це – бомбезно!!!
Залишити вишневий лікер поза увагою було б якось неправильно. Особливо, коли цього року вишні вродили так щедро. І варення наготували, і компотів накрутили, про соус пікантний не забули. А вишень ще залишилося вдосталь!!! Тому – вперед!!!
Історія, монахи, алхіміки, лікери…
Якщо трішки зануритись в історію, то виясниться що виробляти лікери почали алхіміки та монахи ще в далекому Середньовіччі, коли вони займалися пошуками еліксиру молодості і вічного життя. Тому деякі дуже відомі лікери носять назви релігійних орденів або місцевості, де знаходились монастирі: лікер Бенедиктин, створений ченцем-бенедиктинцем; лікер Шартрез, виготовлений ченцями картезіанського ордену у винних погребах на кордоні гірського масиву Шартрез, лікер Франжеліко, названий на честь ченця-бенедиктинця, творця цього божественного напою.
Якщо говорити про вишневі лікери, то найвідоміший – вишневий лікер Мараскіно. Для цього італійського лікеру використовують вишні сорту мараскін.
Придумали його в місті Задар на території нинішньої Хорватії ще в XVII столітті. Виготовляли монахи-домініканці. Лікер надзвичайно ароматний, а його оригінальний смак гармонійно поєднує солодкість і терпкість. Цей вишневий лікер часто використовують для створення коктейлів. А ще – для десертів, випічки і заправок фруктових салатів.
Як приготувати вишневий лікер: інгредієнти
- вишні – 2 кг;
- цукор – 1 кг;
- гвоздика – 5-7 шт;
- дрібка мускатного горіха, кусочок кориці;
- ванільний цукор – 20 г;
- листя вишні – 10 шт;
- горілка – 750 мл;
Домашній вишневий лікер: технологія приготування
Достиглі вишні перебираємо, видаляємо пошкоджені, обриваємо хвостики. Промиваємо в проточній воді.
Далі найнудніша частина роботи – повидаляти з вишень кісточки.
Коли з цим впорались, перекладаємо вишні в скляну банку, пересипаючи їх цукром. Додаємо до вишень промиті вишневі листочки, корицю, ванільний цукор, гвоздику, кусочок кориці і подрібнений кусочок мускатного горіха.
Дерев’яною лопаткою перемішуємо вишні і цукор. Ставимо банку на сонце на 8-10 днів. Час від часу струшуємо її, щоб розчинився цукор.
Далі доливаємо в банку з вишнями 750 мл горілки. Добре розмішуємо. Замість горілки можна використати розведений етиловий спирт (300 мл спирту і 450 мл води). Воду бажано брати дистильовану або холодну кип’ячену.
Залишаємо суміш настоюватися 4-5 тижнів.
Далі проціджуємо отриману суміш через дуршлаг. Вишні перекладаємо в окрему баночку. Можна використати для торта «П’яна вишня» або іншої випічки. Рідину фільтруємо через паперовий фільтр або кілька шарів марлі.
Ставимо лікер в холодильник на кілька тижнів, щоб його смак стабілізувався.
Ну а далі – запрошуємо друзів і смакуємо з кавою або морозивом.