Кетчуп – ідеальна добавка до м’ясних страв. Особливо він смакує з шашликом.
Чи варто готувати домашній кетчуп
Основна складова кетчупу – томати. Вони багаті лікопеном – надзвичайно потужною протираковою речовиною. Можливо в томатах, які є складовою багатьох страв середземноморської кухні, таїться секрет довголіття жителів цього регіону.
Чи вартує готувати кетчуп самостійно, якщо прилавки магазинів переповнені цією продукцією. Так, вартує. Бо в домашньому кетчупі, на відміну від магазинного, відсутні барвники, стабілізатори і ароматизатори, які нашому організму користі не приносять. Його без остраху можна давати навіть дітям.
Томатний кетчуп, на відміну від гострого соусу з полуниці, чи гострого соусу з вишні, можна також використовувати у приготуванні борщу, пажиброди, тушкованої риби, соусу болоньєзе, лінивих голубців, шурпи. А також для багатьох інших страв.
Як приготувати домашній кетчуп
Інгредієнти:
– стиглі помідори – 5кг;
– червоний перець ротунда -2 кг;
– перець чилі – 1-2 шт;
– цибуля – 2 шт;
– чорний мелений перець – 1ч. ложечка;
– червоний мелений перець (паприка) – 1 ч. ложечка;
– кориця мелена – 1 ч. ложечка;
– лавровий листок – 3 штуки;
– гвоздика – 5 штук;
– духмяний перець – 5 штук;
– базилік -3 гілочки;
– часник – 1 невелика головка;
– сіль – 3 ст. ложки;
– цукор – 200 г;
оцет 9% – 70 г.
Як приготувати домашній кетчуп: технологія
Щоб кетчуп був смачним і ароматним, треба вибрати достиглі і непопсуті помідори. Миємо їх і опускаємо на кілька хвилин в киплячу воду. Після цього перекладаємо в холодну і акуратно знімаємо шкірку
«Роздягнуті» помідори подрібнюємо блендером.
Отриману помідорову масу перетираємо через сито або друшляк, щоб видалити все насіння.
Червоний перець миємо, видаляємо плодоніжки і серцевину.
Далі бланшуємо його 1-2 хвилини в киплячій воді. Від цього перець втратить свою специфічну гірчинку.
Ріжемо його на шматочки і подрібнюємо блендером до однорідної маси. Перець надасть кетчупу гарного яскраво-червоного забарвлення і особлививого смаку.
Зливаємо в один великий баняк томатну і перцеву масу, додавши 2 почищені цибулини. Ставимо на сильний вогонь, доводимо до кипіння. Вогонь зменшуємо і залишаємо тихенько булькати 3 години, час від часу помішуючи.
Коли об’єм кетчупу зменшиться на ¼, цибулини виймаємо, блендером подрібнюємо їх до стану пюре і повертаємо назад в томатну масу. Додаємо до неї сіль, цукор, всі спеції, гілочки базиліку, розчавлені часникодавкою зубки часнику. Цукор додаємо на свій смак. Якщо помідори кислі, додаємо цукру більше. Через 10 хвилин пробуємо кетчуп на смак.
Корегуємо всі приправи на своє уподобання. На слабкому вогні даємо кетчупу ще покипіти 20-30 хвилин.
Далі вливаємо оцет, добре перемішуємо. Через 1-2 хвилини розливаємо в стерильні банки і закриваємо стерильними кришками.
Банки перевертаємо догори ногами і залишаємо їх в такому положенні до повного охолодження. З вказаної кількості продуктів виходить 3 л кетчупу. Перевіряємо якість закрутки і відправляємо на поличку в комірку.
Тепер ви знаєте як приготувати домашній кетчуп. Готуйте і будьте впевнені – ваші старання будуть достойно оцінені, коли ви подасте його до люля кебабу або шашлика
–