Ампельна пеларгонія

ампельна пеларгоніяАмпельну пеларгонію, без жодного сумніву, можна назвати улюбленою рослиною ландшафтних дизайнерів. Вони цінують її за тривале і буйне цвітіння.

 

 

 

 

Сьогодні пеларгонію можна побачити всюди: в парках, на балконах та лоджіях, на терасах і відкритих площадках.

ампельна пеларгонія

Особливо вишукано і розкішно виглядає ампельна пеларгонія в підвісних кашпо. Тому в сучасному ландшафтному дизайні вона активно використовується для вертикального озеленення, який є одним із способів декорації фасаду будинків.

http://creativdana.in.ua/vyirashhivanie-pelargonii/

Вирощування пеларгонії нескладне. Хоча порівняно з іншими видами пеларгоній ампельна набагато примхливіша, при правильному догляді, вдячність її буде королівська.

Ампельні види пеларгонії

Ампельна пеларгонія або, як її правильно називають, плющелиста (Pelargonium peltatum) – це рослина з гнучкими, звисаючими пагонами, які вкриті пишними суцвіттями квітів. Пагони досягають метрової довжини.

ампельна пеларгонія
Листя пеларгонії плющелистої, на відміну від своєї родички, пеларгонії зональної, гладенькі, блискучі, а не вкриті пушком. Вони круглої форми, п’ятипалі, 3-6 см в діаметрі.

ампельна пеларгонія

Квіти плющелистої пеларгонії, зібрані в парасолькові суцвіття на довгих стеблах, їх може бути до 30 штук. Суцвіття досягають до 10см.

ампельна пеларгонія

Квіти, залежно від сорту, бувають прості і махрові. Кольорова палітра доволі багата: квіти забарвлені в білий, червоний, ліловий, бордовий рожевий колір.

ампельна пеларгонія

ампельна пеларгонія

ампельна пеларгоніяДуже оригінальні пістряві квіти: двоколірні, з каймою, плямками, штрихами.

Догляд за ампельною пеларгонією

Пеларгонія плющелиста полюбляє світло, Вона дуже добре переносить прямі сонячні промені. Вона чудово переносить сухе повітря, сухий грунт, не боїться різких перепадів температури (правда, при невеличкій мінусовій температурі гине).

ампельна пеларгонія

Але їй не подобається надто перезволожений грунт, тому необхідно подбати про якісний дренаж. Не варто пеларгонію плющелисту обприскувати, бо її листя жовкне і покривається плямами від попадання води. Листя втрачає свою привабливість і декоративність..

Пеларгонія плющелиста: вибір грунту і добрива

Для гарного розвитку і пишного цвітіння пеларгонії плющелистої потрібен легкий суглинистий грунт з високим вмістом калію: 2 частини дернової землі, 2 частини торфу, 2 частини садової землі, одна частина піску. Кислотність грунту повинна бути близькою до нейтральної.

Підживлюють пеларгонії протягом всього періоду цвітіння – з березня по вересень, кожного тижня. Краще всього скористатися готовим комплексним добривом для квітучих рослин.

ампельна пеларгонія
Для гарного розвитку рослини та її пишного цвітіння, ампельну пеларгонію необхідно кожних два роки пересаджувати. Горщики вибирають не надто великі, щоб коріння щільно прилягало до стінок. Якщо старий горщик ще підходить для рослини, достатньо поміняти верхню частину грунту, приблизно на 2/3 його об’єму.

Размноження ампельної пеларгонії

Найпопулярніший спосіб розмноження ампельної пеларгонії – живцювання. Попередньо підсушені живці опудрюють товченим активованим вугіллям і висаджують в попередньо продезінфікований грунт, добре ущільнивши його пальцями.

Укорінення триває місяць. Якщо живець укорінили весною, влітку він має всі шанси зацвісти.

ампельна пеларгонія

Розмножувати пеларгонію плющелисту можна і насінням. Про те це процес доволі складний. Краще його залишити селекціонерам.

Догляд за пеларгонією плющелистою взимку

Зима – це період спокою для багатьох рослин, в тому числі і для ампельної пеларгонії.
Якщо у вас є можливість розмістити її в приміщенні х додатковим штучним освітленням, наземну частину можна не обрізати. Вона навіть буде цвісти.

Якщо такої можливості немає, необхідно обрізати всі пагони і зберігати її в світлому приміщенні з температурою 5-7 градусі. Полив обмежуємо до 2 разів в місяць.

З початку березня температуру в приміщенні можна підвищити до 15 градусів, збільшити частоту поливу і почати підживлення. Спочатку стимулюємо рослину до росту, ввівши в її раціон азотні добрива, а через місяць починаємо їй комплесне добриво, яке стимулюватиме утворення суцвіть.

ампельна пеларгонія

З настанням теплої погоди, коли зникне загроза заморозків, виносимо пеларгонію на вулицю. Але її на початку потрібно притіняти від прямих сонячних променів. Ще краще розмістити рослини в затінку. Таким чином ми захистимо листя від сонячних опіків.
Такий нескладний догляд за ампельною пеларгонією зробить її чудовою окрасою вашого дому.

ампельна пеларгонія

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.