Статистика стверджує, що кожна третя собака хоча би раз в житті самостійно пускається в мандри і губиться. Особливо зростає кількість загублених собак навесні, коли їм вдаряє в голову шал кохання. Щоб це зрозуміти, достатньо зайти на любий волонтерський сайт, який опікується бездомними собаками.
Шкода, але більшість з загублених собак ніколи не повертаються до своїх господарів. Говорити про те, чому губляться собаки, не буду. Варто розібратися як запобігти цьому лиху.
Як знайти загублену собаку: мікрочіпи, адресники
Поки собака поруч і віддано дивиться вам в очі, варто нагадати , що 100% застрахувати себе від такої неприємної випадковості, як загуба собаки неможливо, але можна підготуватися до неї.
Перш за все, необхідно потурбуватися про кілька речей, які допоможуть вашій собаці повернутися додому.
По-перше – адресник. Це жетон або металева пластинка, яка кріпиться до нашийника. На цій пластині вигравірувані контактні дані господаря собаки – домашня адреса та номер телефону.
Такий жетон можна купити в любому зоомагазині і замовити надпис у гравера.
Якщо з певних причин у вас немає можливості купити адресник, напишіть на нашийнику собаки стійким до води маркером хоча б номер свого телефону.
Все це збільшить можливість волонтерам або небайдужим людям повернути собаку вам.
Ще один спосіб зустріти неприємність у всеозброєнні – мікрочіп.
Мікрочіпування на сьогоднішній день – найефективніший спосіб ідентифікації тваринки. Він, на відміну від нашийника з адресником, завжди залишається з собакою. Вводять мікрочіп собаці під шкіру.
Цю процедуру виконують в ветеринарній клініці раз на все життя собаки. Зчитується інформація з мікрочіпа за допомогою спеціального сканера в ветеринарній клініці.
Як знайти загублену собаку: соціальні мережі, оголошення з фото собаки
По-друге, ви обов’язково повинні мати якісні кольорові фото свого улюбленця в кількох ракурсах.
Разом з описом собаки їх розповсюджують через соціальні мережі і волонтерські сайти вашого міста.
Можна роздрукувати оголошення на кольоровому принтері і розмістити їх біля під’їздів, супермаркетів, на зупинках і в ветеринарних клініках, тобто в тих місцях, де постійно буває багато людей. Обов’язково підключайте до пошуків своїх друзів. Чим більше людей дізнається про вашу пропажу, тим більше шансів її знайти.
Спілкуйтеся з тими людьми, які із-за своєї професії більшу частину часу проводять на вулиці – з двірниками, водіями автобусів і таксі. Варто обійти всі ветеринарні клініки. Адже з собакою міг статися нещасний випадок і вона могла зазнати травм. А також притулки, куди могли передати собаку волонтери.
Не обмежуйте пошуки тільки своїм районом. Був випадок, коли вдалося розшукати господаря басета, який жив 8 км від того місця, де його підібрали.
Не втрачайте надію знайти свого чотириногого друга. Знайте, що він сумує за вами.