У мене живе суперсобака

такса - суперсобакаНе вірите? Але ж це правда! Так, зі всією відповідальністю за свої слова, стверджую: у мене живе суперсобака! Вас цікавить у чому це «супер» проявляється і  ви бажаєте фактів? Назва породи – такса, говорить сама за себе. Запитайте любого таксятника, він за п’ять хвилин переконає вас в унікальності породи і назве таксу суперсобакою.

 

 

Такса — сосиска?

Перше, що кидається в очі при зустрічі з таксою – довге тіло на коротеньких кривих ніжках. Обриси тіла такси настільки своєрідні, що вони не можуть не викликати посмішки.

такса - суперсобака

Як тільки таксу не називають, але найчастіше – сосиска, сарделька. І не помиляються, бо перша назва сосисок, які започаткував м’ясник із Франкфурта, була «ковбаска Dachshund», що в перекладі означає «ковбаска такса». Американці, які все спрощують, назвали ці ковбаски «hot dog» — гаряча собака. Але це так, між іншим.

Чому такси розумні

Хоча зовнішній вигляд такси доволі кумедний, провівши в її товаристві деякий час, ви почнете поважати собак цієї породи. Такса — це не просто собака, це собака-особистість з величезним почуттям власної гідності. Її недарма вважають дуже розумною собакою.

такса - суперсобака

такса - суперсобака

Оскільки такса відноситься до породи норних собак, на полюванні, опинившись в вузькій норі ніс в ніс з борсуком чи лисицею, розраховувати на допомогу господаря їй не доводиться. Ціна неправильного рішення — життя. Тому у такси прекрасно розвинуте інтуїтивне мислення.

такса - суперсобака

Пригадую, як моя такса Джоллі полювала за сусідським котом. Рятуючись від її переслідування, кіт видряпався на молоденьку яблуньку. Собака в азартному пориві пробувала вискочити на дерево за котом. Після кількох невдалих спроб, вона змінила тактику – підскочивши вверх, вхопила зубами гілку, на якій сидів кіт. Джоллі з таким шаленим азартом трясла нею, що кіт теліпався , як ганчірка на вітрі. Довелося мені втрутитись. Хоча на інше розгалужене дерево вона таки умудрилася видряпатись.

такса - суперсобака

Допитливості такси немає меж. Якщо Джоллі потрібно щось побачити, а маленький зріст не дозволяє, вона, як сурікат, вміє стояти стовпчиком. В позу «стовпчик» Джоллі стає і тоді, коли вся сім’я вечеряє. У нас це називається «вечеря при свічках».

такса - суперсобака

Наша суперсобака вміє дружити з домашніми котами і нянчити кошенят.

такса - суперсобака

такса - суперсобака

такса - суперсобака

І ще — рити глибочезні ями, ниряти під воду і викопувати картоплю. Ту, яку посадили кілька хвилин тому.

А ось так все починалося.

такса - суперсобака

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.