Чому жовтіють стебла часнику

Чому жовтіють стебла часникуЧасник вирощувати зовсім нескладно. Але необхідно знати деякі особливості його агротехніки, щоб восени зібрати гарний врожай. Багатьох хвилює питання: чому жовтіють стебла часнику, як цьому запобігти. Виясняємо причини пожовтіння стебел часнику і пропонуємо способи усунення цієї проблеми.

 

Для посадки вибирають ділянку з родючим грунтом, у якого нейтральна реакція. Дуже впливають на врожайність часнику його попередники. Найкраще, якщо це були огірки, кабачки, рання капуста, під які вносили органічне добриво. Не варто садити часник після картоплі, цибулі і часнику.

IMG_3008
Багато городників звертають увагу на те, що часник, який навесні гарно зійшов і зазеленів міцними стеблами, через деякий час починає жовтіти. В чому причина?

Причини пожовтіння стебел часнику

— нестача азоту в грунті;
— глибоке промерзання грунту навесні після того, як зійшов сніг;
— бактеріальне ураження.
Кожна із цих причин має свої способи усунення.

Пожовтіння стебел часнику: які добрива необхідні

Як тільки часник зійшов, його необхідно підгодувати азотним добривом. Це може бути селітра або переброджений настій коров’яку.

Якщо ви вирішили скористатися селітрою, потрібно в 10 л води розчинити кількість добрива, що поміщається в сірниковій коробці.

Використовуючи для підкормки коров’як, необхідно 1 л настою розвести в 10 л води. Цієї кількості добрива достатньо для 1 кв. м грядки.

Другу підкормку проводять через два-три тижні також азотними добривами. Між азотними підкормками посипаємо грядку з часником попелом із дерев листяних порід. Він забезпечить часник калієм.

Чому жовтіють стебла часнику

Третя, остання, підкормка повинна бути не пізніше середини червня, бо вона призначена для формування цибулин. Це може бути розчин суперфосфату (1 сірникова коробочка на 10 л води). Якщо вибираєте органічне добриво – по 0,5 л перебродженого коров’яку та курячого посліду на 10 л води.

Пожовтіння стебел часнику: після весняних морозів

Якщо причиною пожовтіння стебел часнику стали морози, після того, як навесні зійшов сніг, доцільно використати один із стимуляторів росту. Це може бути Епін, Гетероауксин або Циркон.

Згідно інструкції, один із вказаних засобів розчиняють в воді і отриманим розчином поливають рослини. Такий полив укріпить кореневу систему, що дасть можливість часнику засвоювати із грунту більше поживних речовин.

Пожовтіння стебел часнику: бактеріальне ураження

Якщо є підозра на бактеріальне ураження рослини, а бактерії можна було занести з неякісним посадковим матеріалом, грядки можна полити соляним розчином.
1 склянка солі на 10 л води.

Чому жовтіють стебла часнику

 

Для цієї ж мети можна застосувати ледь рожевий розчин перманганату калію (марганцівка). Правда, купити її сьогодні в аптеці проблематично.

Як тільки часник випустить стрілки, їх необхідно зрізати. Але не вартує викидати, з них можна приготувати надзвичайно смачну і корисну страву «Часникові стрілки з шпинатом в сметані»

Чому жовтіють стебла часнику

Якщо стрілки не зрізати, головки часнику будуть меншими, бо частина поживних речовин піде на формування насіння.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.