Існує безліч рецептів приготування угорського гуляшу. Чи знаєте ви який з них класичний? Здається я його таки відшукала . Одним словом – просто і смачно.
Історія приготування угорського ґуляшу
Мене завжди цікавило приготування класичного угорського ґуляшу за оригінальним рецептом. Переглянувши величезну кількість рецептів, зрозуміла, що багато хто називає ґуляшем тушковане м’ясо в підливці. Але ж повинна бути в рецепті якась «родзинка», яка робить м’ясо в підливці ґуляшем.
Зрозуміло, що це є угорська страва, яку готували пастухи в великих казанах. Звичайно, сьогодні умови приготування ґуляшу змінилися. Ґуляш в казані – це, звичайно, екзотика. При бажанні, угорський ґуляш можна замовити як в елітному ресторані, так і невеличкому кафе, де його приготують на звичайній плиті.
В Угорщині існує «Академія ґуляшу», де можуть продемонструвати майстер-клас приготування 30 варіантів цієї страви. Шанувальники ґуляшу подали в ЮНЕСКО заявку на реєстрацією своєї улюбленої страви, як національного надбання.
Цікавий рецепт ґуляшу я знайшла в кулінарній книзі, виданій в Варшаві в 20-х роках минулого століття.
Приготувала, посмакувало, ділюся з вами.
Як приготувати угорський ґуляш
Інгредієнти:
– 0.5 кг м’яса (яловичина, свинина або телятина);
– 80 г підчеревини;
– 1ст. ложка борошна;
– 2 цибулини;
– 1 ч. л. меленої паприки (солодкої);
– сіль, лавровий листок, мелений чорний і червоний гострий перець до смаку.
Як приготувати угорський ґуляш: технологія приготування
М’ясо помити і обсушити паперовим рушником.
Цибулю почистити , помити і дрібненько порізати.
Підчеревину порізати тоненькими плястерками,
викласти на розігріту глибоку сковорідку або казанок .
М’ясо порізати на куски середнього розміру,
викласти на сковорідку до підчеревини і смажити на сильному вогні, постійно помішуючи. Коли підчеревина дещо підтопиться, а м’ясо підрум’яниться, додаємо подрібнену цибулю і продовжуємо смажити.
Далі припудрюємо смажене м’ясо мукою
і продовжуємо смажити в до золотистого кольору.
Підливаємо в сковорідку до м’яса води або м’ясного бульйону. Рідини повинно бути стільки, щоб вона повністю покрила м’ясо і ще на 2-3см була вище його рівня.
Додаємо сіль до смаку, ложечку меленої солодкої паприки, яка має гарний цегловий колір, приємна на смак, але не пече. Це власне і є та родзинка гуляшу, яка відрізняє його від інших м’ясних страв в підливі.
Якщо хочеться щоб ґуляш був пікантнішим, можна додати дрібку меленого чорного перцю та меленого перцю чилі та лавровий листочок. Накриваємо сковорідку кришкою і залишаємо м’ясо тушкуватися 1,5 години. Ґуляш не повинен бути ні надто рідким, ні загустим. Його консистенція повинна нагадувати кефір.
Знімаємо кришку і чудовий пряний аромат ґуляшу заповнює кухню.
Ідеальним доповненням до гуляшу стане картопля або паста.