Як приготувати антибактеріальний гель для рук

як приготувати антибактеріальний гельПродовжуючи тему коронавірусної інфекції, нагадаємо про руки, які постійно потрібно обеззаражувати. Без проблем, буквально за кілька хвилин, можна приготувати антибактеріальний гель для рук, який продезинфікує руки і захистить організм від проникнення вірусів.

 

 

 

 

 

 

 

Інфекції, руки та антибактеріальній гель

Продовжуючи тему коронавірусної інфекції, потрібно нагадати, що крім маски, яка захищає органи дихання від попадання в них віруса, потрібно пам’ятати про руки.  Звичка торкатися руками очей, носа губ допомагає вірусу  проникнути в організм.

Про миття рук з милом не менше 20 секунд ми вже знаємо. В проміжках, коли води і мила поруч немає, користуємося дезінфектором (антисептиком) – антибактеріальним гелем для. Але з ним така ж історія, як медичними масками, — їх просто в аптеках немає.

Бігати в їх пошуках по аптеках не варто, переплачувати в інтернет-магазинах також. Буквально за кілька хвилин можна приготувати антибактеріальний гель для рук самостійно. Ну, і звичайно, порахувати його вартість і порівняти з цінами антисептика з аптеки.

Як приготувати антибактеріальний гель: інгредієнти

Основою для антибактеріального гелю є спирт, бо він має антисептичну, дезінфікуючу дію. Звичайно, можна протирати руки спиртом. Але якщо це робити надто часто, шкіра рук пересохне і потріскається. А це зробить ще один канал доступу вірусу в наш організм.

як приготувати антибактеріальний гель

Якщо 96% етилового спирту немає, можна використати 96% «Септил плюс». Звичайний «Септил» має вміст спирту тільки 70%. Він не дуже підійде, нижче поясню чому.

як приготувати антибактеріальний гель

 

Щоб шкіру рук не пересушувати,  необхідно до спирту додавати якийсь пом’якшуючий засіб, але його слід додати стільки, щоб збереглися дезінфікуючі властивості спирту. Це може бути гель алое вера або більш доступний гліцерин.   Дія антибактеріального гелю найефективніша, коли в його складі спирту не менше 70%.

як приготувати антибактеріальний гель

Якщо ви хочете отримати антибактеріальний гель з приємним для вас запахом, можна додати кілька капель улюблених парфумів або ефірної олії.

Як приготувати антибактеріальний гель

Для зберігання антибактеріального гелю вигідно мати невеличку пляшечку з розпилювачем. Вона не займатиме багато місця в кишені, завжди буде під рукою. Розкручувати корок не потрібно, пшикнув на долоні, потер руки і захистився.

Як приготувати антибактеріальний гель

Отже, щоб антибактеріальний гель мав достатню антисептичну дію, потрібно нагадати, що ця дія зберігається, коли вміст алкоголю в розчині не менше 70%. Пам’ятаючи шкільні уроки хімії можемо все легко розрахувати.

Отже нам потрібно:

— етиловий спирт 96% або «Септил плюс» — 100 мл;
— гліцерин – 30 мл;
— ефірне масло або парфуми – 2-3 каплі.

Як приготувати антибактеріальний гель: технологія

Вливаємо в пляшку з етиловим спиртом або «Септифрил плюс» гліцерин і кілька капель ефірного масла чи парфумів. Я додала геранієвої олії. Вона надасть антибактеріальному гелю легкого трояндового аромату. Закриваємо пляшку корком і, струшуючи, добре перемішуємо.
Далі переливаємо  суміш в пляшечку з дозатором. Все, антибактеріальний гель готовий до вжитку. Бережіть себе і будьте здорові.

Як приготувати антибактеріальний гель

На завершення підрахуємо: 130 мл антибактеріального гелю обійшлися в 40 гривень. В магазині за 50мл антисептика доведеться викласти мінімум 130 гривень. Різницю відчуваєте?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.