Як правильно стригти газон

Як правильно стригти газонВ ландшафтному дизайні головним фоновим елементом ділянки вважається газон. Звичайно, нам хочеться, щоб цей «фоновий елемент» виглядав красиво і респектабельно. Але, щоб мати в саду ідеально доглянуту смарагдову галявину, треба пам’ятати, що трава вимагає правильного регулярного догляду. Одним з елементів такого догляду є стрижка. Від того, як стрижемо газон — правильно чи неправильно, залежить його здоров’я і довговічність.

 

 

Стрижемо газон правильно – це як?

Багато хто вважає, що газон треба стригти тільки з естетичною метою. З цим можна погодитися, але тільки частково. Процедура стрижки дозволяє зберегти баланс між зеленою масою трави і її кореневою системою.

Як правильно стригти газон

Простіше кажучи, висота трави повинна бути такою, щоб коріння рослин отримували достатньо вологи і поживних речовин з листків – з одного боку. З іншого – висота трави повинна бути такою, щоб газон виглядав акуратно.  зазвичай траву залишають висотою 4-6 см.
Частота стрижки газону залежить від типу газону, стану трави, характеру грунту, погоди і пори року.
Ми стрижемо газон правильно, якщо інтервал між стрижками становить 10-14 днів. Але буде правильніше орієнтуватися на висоту трави і погодні умови.

 

Як правильно стригти газон

Знаменитий партерний газон в Англії стрижуть на висоту 2 см.
В наших кліматичних умовах стрижка газону на таку висоту зробить траву жорсткою, схильної до висихання в літню спеку. Нам більш прийнятний європейський стиль, коли залишають висоту трави 3-4 см

Як правильно стригти газон

Дуже важливо правильно постригти газон, особливо, якщо це перша стрижка. Висоту трави залишають до 6-7 см. Тому стрижуть молодий газон частіше. Це факт варто обов’язково враховувати, оскільки недостатньо добре вкорінена трава при низькій стрижці слабшає і гине. Звільнене місце займають бур’яни.

Як правильно стригти газон

Щоб правильно стригти газон, можна скористатися таблицею:

Зелений сезон газону

Вважається, що ми стрижемо газон правильно, якщо перша сезонна стрижка проводиться в кінці квітня або початку травня, а остання – в жовтні.

Як правильно стригти газон

Без газонокосарки у цій справі ніяк не обійтися. Вибір газонокосарок величезний: самохідні з бензиновим або електричним двигуном, барабанні та роторні, без травозбірника і з ним, з великою шириною полоси і з малою, з регульованою висотою стрижки і без неї. Вибирають газонокосарку в залежності від розміру газону і фінансових можливостей.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.