Вирощуємо помідори догори ногами

Вирощуємо помідори догори ногамиДачники, які вирощують екологічно чисті овочі, часто відмовляються від вирощування помідорів у відкритому грунті. Якщо літо дощове, без обробки хімічними препаратами уберегти рослини від слимаків фітофтори і інших захворювань неможливо. Пропоную ознайомитися з оригінальним способом вирощування помідорів – помідори догори ногами, який я вже практикую декілька років.

 

 

Помідори догори ногами – переваги

Одним з варіантів захисту помідорних кущів у відкритому грунті від попадання на них дощової води є висаджування розсади в діжки та відра. Потім їх розставляють на сонячних балконах і терасах, куди не потрапляє дощ. На жаль, вони займають багато місця, потребують опор, тому служать швидше прикрасою, ніж вирішенням продовольчої програми.

Вирощуємо помідори догори ногами

Основна перевага вирощування помідорів догори ногами – немає необхідності обробляти хімічними препаратами, які захищають рослини від хвороб:
– вони практично не займають місце, бо їх можна підвісити під дахом будинку, дачі або сараю;
– немає необхідності підв’язувати до додаткових опор;
– не вимагають прополки і підгортання.

Підготовка до вирощування помідорів догори ногами

Помідори догори ногами вирощувати набагато простіше і економніше. Для цього нам знадобиться ємність, яку можна підвісити (п’ятилітрові пляшки від води або пластмасові відра).
В пляшках зрізають дно, проробляють отвори в стінках. Через ці отвори протягують мотузку для підвішування.

Вирощуємо помідори догори ногами

З пластмасовими відрами набагато простіше – достатньо в дні зробити невеликий отвір, в який будемо висаджувати саджанець, та і ємність їх значно більша. А за ручку відро підвісимо.

Помідори догори ногами — склад ґрунту

Із-за того що обсяг відра обмежує можливість надходження поживних речовин до рослини і коріння немає можливості розростатися в ширину і глибину, складу грунту повинен відповідати особливим вимогам. Грунт повинен бути поживним, повітропроникним і добре утримувати вологу.

Суміш готуємо наступним чином:
— 3 частини торфу;
— 2 частини добре перепрілого компосту;
— 2 частини перліту (можна замінити подрібненим пінопластом);
— 1 частина вермикуліту (можна замінити гелем з дитячого підгузника).
Деякі дачники радять додати трохи піску, але не обов’язково. Користі від нього мало, а вага збільшиться. Всі компоненти необхідно добре перемішати.

Відра вибираємо світлих тонів, щоб вони відображали світло і не перегрівалося коріння.
Якщо використовуємо пластикові пляшки, їх треба зафарбувати або обгорнути фольгою.

Висаджуємо помідори догори ногами в відра

Закриваємо отвір у дні відра шматком паперу або плівки, заповнюємо його підготовленим грунтом. Після цього поливаємо водою і їй можливість просісти. При необхідності додаємо ще ґрунту.

Закриваємо відро з грунтом відповідною за розміром кришкою і перевертаємо його отвором вгору.

Через отвір розсовуємо грунт ложкою, щоб утворилася ямка. У неї і поміщаємо коріння рослини, акуратно розстеливши їх по поверхні. Додаємо необхідно е кількість ґрунту, щоб вона закрила коріння і частину стебла. Поливаємо водою і залишаємо в такому положенні на 2-3 дні.

Як тільки стебло помідори «ожило» і піднявся, відро можна перевернути рослиною вниз і повісити у відведене для нього місце.
Днів через десять стебло томату почне тягнутися до сонця і закручуватися вгору.

вирощуємо помідори догори ногами

Коли він стане досить довгим і на ньому з’являться плоди, його варто підв’язати до дужки відра.

Вибір місця для вирощування помідорів догори ногами

Ідеальним місцем, де помідори догори ногами будуть добре рости і плодоносити, – це південна сторона дому або сараю.
Відра з рослинами підвішуємо так, щоб дах перешкоджав потраплянню дощу на рослини. Гачки повинні бути досить міцні, їм доведеться витримати вагу відра з вологим грунтом, рослинами і дозрілими плодами.

Вирощуємо помідори догори ногами

Я свої помідори підвішую з південної сторони сараю, який оброблений світлим сайдингом. Виходить так, що помідори практично весь день гріються на сонечку. З-за цього плоди дуже смачні, ароматні, солодкі. Крім того, вони дозрівають швидше, ніж звичайні, які зростають в діжках або на грядці.

Помідори догори ногами — особливості догляду

Особливості та переваги догляду за помідорами догори ногами в тому, що він дуже простий і мінімальний – полив і регулярне добриво.
Поливати помідори необхідно щодня, відстояною водою, якщо вона водопровідна. Ідеальний варіант – це дощова вода. Щоб у спекотні дні вона не швидко випаровувалася, відкриту частину ґрунту мульчуємо травою.

Підживлюємо помідори, які ростуть догори ногами, залежно від фази розвитку. Для того щоб виростити пишний кущ, удобрюємо розведеним у воді настоєм коров’яку.

У фазі цвітіння найкраще добриво – це суміш, що складається з 1 столової ложки суперфосфату і 2 столових ложок деревної золи і 10 л води. Кожній рослині потрібно 2 л такої підживи кожних 2 тижні.

В період активного дозрівання плодів підживлюємо рослини сумішшю нітрофоски (1ст. ложка) і гумату натрію 1ст. ложка) на 10 л води.

Вирощувати помідори таким способом томатів зовсім нескладно, результат виходить чудовий. То може вартує поекспериментувати?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.