Cпособи декорації фасаду квітучими рослинами. Частина друга — вікна

Декорація фасаду квітучими рослинамиВідразу попереджую — мова піде не про фіраночки, штори, жалюзі або віконниці. Поговоримо про те, як прикрасити свій дім квітучими рослинами, розмістивши їх на підвіконні з боку вулиці. Така декорація фасаду зробить навіть найсіріший і непомітний будинок святковим і ошатним. Правильний вибір рослин, контейнерів, дозволить втілити ідею декорування вікон в життя. За цим принципом можна прикрасити квітучими рослинами балкон, лоджію, ганок.

Контейнери для квітів

Прийнявши рішення прикрасити вікна ззовні, необхідно підготувати місткості для рослин. Вони можуть бути з будь-якого матеріалу: пластику, дерева, кераміки. Єдина вимога до них — рослинам в цих місткостях має бути комфортно, грунт не повинен пересихати і неперезволожуватися.

Декорація фасаду квітучими рослинами

Крім того, місткості мають бути не тільки гарними, але міцними і довговічними. Краще всього з цим завданням справляються пластикові контейнери. Вони легкі, дуже просто миються і, дезинфікуються. Якщо в контейнері немає дренажних отворів, їх потрібно зробити розжареним цвяхом.

Декорація фасаду квітучими рослинами

Прикраса фасаду будинку квітами в дерев’яних ящиках- ідеальний варіант, особливо, якщо ваш будинок або дача в сільському або екостилі. Пластик в цьому випадку буде абсолютно недоречний.

Декорація фасаду квітучими рослинами

Дерев’яні ящики можна зробити власними руками, виходячи з розмірів вікна. Внутрішню сторону ящика необхідно обробити антисептиком, що перешкоджає розвитку гнильних бактерій. Із зовнішнього боку ящики фарбують у білий або інший нейтральний колір. Він повинен вигідно підкреслювати досконалість квіткових композицій.

Дуже добре почуваються рослини в керамічних горщиках, бо цей матеріал для них підходить ідеально. У керамічних місткостях корені ніколи не перегріваються,
навіть в найсильнішу жару. У спеціалізованих квіткових магазинах є величезний вибір керамічних горщиків найрізноманітнішої форми і забарвлень.

Декорація фасаду квітучими рослинами

Встановлюючи ящик на вікно, необхідно його надійно закріпити, щоб не знесло вітром. Адже влітку бувають часті грози з сильними поривами вітру. Якщо підвіконня має скіс, під ящик підставляють планку, щоб він під вагою зростаючих рослин не сповзав вниз.

Пластмасові контейнери можна зробити важчими, виклавши дно битою цеглиною або керамзитом. Окрім додаткової ваги, такий шар виконуватиме і функцію дренажу.

Як підготувати грунт для контейнерних рослин

Склад грунту має велике значення для правильного розвитку і буйного цвітіння рослин. Після того, як в контейнері викладений дренажний шар, необхідно наповнити ящик поживною сумішшю. У квітковому магазині можна без проблем купити готову суміш для будь-яких рослин. Якщо такої можливості немає, грунт готуємо самі — 1 частину дернової землі, 0,5 частин піску, 0,5 компосту, 1 частина торфу.
Для утримання вологи в грунті, що дуже актуально для жаркого літа, в суміш додають 1-2 ложки гідрогелю, який можна витрусити із звичайного дитячого памперса.

Рівень грунту в ящику має бути на 2-3 см нижче його країв, щоб під час поливу грунт не розмивався і не стікав брудними струмками по підвіконню і стінах.

Вибір кольорів для віконного декору

Декор фасаду будинку залежить від вибору самих рослин. Слід сказати, що їх асортимент досить великий. Для декору вікон  перелік рослин менший, оскільки не усі рослини бажають жити в обмежених умовах.

http://creativdana.in.ua/kak-prigotovit-kompost/

Якщо є бажання прикрасити вікно композицією з рослин різного виду, вибір звужується ще більше — не усі квіти дружать між собою. Якщо одним підходить сонце, то інші полюбляють тінь.

http://creativdana.in.ua/kak-prigotovit-kompost/

Критерій вибору рослин — непримхливість і тривале цвітіння. Тому чемпіонами по праву вважаються петунії, сурфінії та пеларгонії. Їх колірна палітра, форма квітів і листя настільки різноманітна, що навіть найбільший вередун, підбере для себе ексклюзивний варіант декорації вікна.

 

Декорація фасаду квітучими рослинами

Раньою весною на вікні прекрасно виглядають гіацинти, мускари, тюльпани. На зміну їм приходять примули. А далі — літники: ампельна герань ,пеларгонія , сурфінія, петунія, вербена, бальзамін, чорнобривці, вербена, аліссум.

Догляд за контейнерними рослинами

Рослини, висаджені в контейнери, вимагають частого поливу і регулярного підживлення, оскільки грунту в контейнері обмаль, а поживні речовини дуже швидко вичерпуються.
Влітку, з настання спеки, потрібно рослини поливати двічі — вранці і ввечері.
Двічі на місяць їх необхідно підживлювати. Добрива підбирають у відповідність до вибраних рослин. Асортимент рідких добрив досить великий, до кожного з них є інструкція. Тому користуватися ними дуже зручно.

Декорація фасаду квітучими рослинами

 

Щоб квіткова композиція на проязі всього сезону виглядала привабливо, необхідно регулярно видаляти зів’яле та пошкоджене листя та квіти, які вже відцвіли. Це дуже важливо! Рослина не витрачає свої ресурси на розвиток насіння, а, навпаки, викидає нові пуп’янки.
Якщо в композиції використані ампельні рослини, їх верхівки теж необхідно постійно прищипувати, щоб утворилися молоді
бічні пагони з новими цвітоносами.

Декорація вікон будинку в осінньо-зимовий період

Восени і зимою, природа блякне, декорація фасаду будинку стане ще актуальнішою. Чим же прикрасити вікна зі спорожнілими контейнерами? Можливо, вас зацікавлять такі композиції з осінніх дарів природи :

Декорація фасаду квітучими рослинами

Декорація фасаду квітучими рослинами

А з настанням зими їх змінять новорічні композиції зхвойних гілок і ялинкових прикрас.

Декорація фасаду квітучими рослинами

Декорація фасаду квітучими рослинами

Нехай запропоновані варіанти декорування фасаду будинка надихнуть вас на нові ідеї.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.