Що таке інтервальне голодування

інтервальне голодуванняНавіть, якщо ми і не хочемо в цьому зізнатися, надлишкова вага таки хвилює. І причина не тільки в естетичній стороні цього питання, але також і в стані здоров’я. Впевнена, що кожен з нас експериментував з дієтами.  Aле… Час проходив, і все поверталося на свої місця. Чи є на це якась рада? Є – інтервальне голодування.

Що таке інтервальне голодування і звідки воно взялося

Інтервальне голодування, англійською Intermittent fasting (IF), це така схема прийому їжі, коли строго визначається інтервал часу, в який дозволено їсти. Цей проміжок часу – 8 або 10 годин на добу. Або 5 чи 6 днів в тиждень.

інтервальне голодування

Ідеї інтервального голодування передували дослідження японського вченого Есінорі Осумі в галузі медицини та фізіології.  До слова сказати, за отримані результати вчений удостоївся Нобелівської премії в 2016 році.
В процесі дослідження вчений виявив, що живі клітини здатні знищувати дефектні білки та органели. Цей процес називається аутофагія.

інтервальне голодування

Швидкість такого знищення залежить від енергетичних можливостей здорових клітин. Що менше енергії клітина має (читай – вона голодна), то інтенсивніше вона «поїдатиме» ушкоджені та старі білки, поповнюючи цим свої енергетичні запаси. Отже ідея зрозуміла, тепер розберемось яка з неї нам користь.

Користь інтервального голодування

При голодуванні організм в першу чергу береться зі своїми жировими запасами. Він починає розщеплювати не глюкозу, яка би мала поступити з їжею, а жир.

Навіть короткий період голодування значно посилює процес аутофагії – знищення старих та пошкоджених клітин. Організм змушений буде працювати в посиленому режимі, щоб швидко їх замінити. Тобто є величезний стимул до оновлення клітин, тобто до омолодження організму в цілому.

інтервальне голодування

Інтервальне голодування особливо актуальне для діабетиків (інсулінозалежні пацієнти – виключення). Воно дає змогу нормалізувати рівень цукру в крові та лептину – гормону, який сигналізує про голод або ситість. Порушення балансу цих показників сприяє стрімкому набору ваги.
Інтервальне голодування покращує перистальтику «лінивого» кишківника, усуває в ньому бродіння та запальні процеси. Регулярний прийом пробіотиків підсилює оздоровлення.

Інтервальне голодування – розвантажувальні дні

Хоча існують різні варіанти інтервального голодування, але за своєю суттю вони однакові. Тиждень або добу ділимо на два проміжки. В один проміжок часу можна їсти все, що заманеться, в інший – ніякої їжі, тільки пиття.

Найпопулярнішими варіантами інтервального голодування вважають:

Інтервальне голодування 16/8

Цей варіант передбачає 16 годин без їжі, можна воду, несолодкий трав’яний чай, узвар .
Решту часу, тобто 8 годин, – в цьому часовому інтервалі їжу можна приймати.

Інтервальне голодування 14/10

Цей варіант найбільш м’який. 14 годин голодування і 10 годин, коли їсти можна.
Приклад: якщо поснідали вранці о 10 годині, то останній прийом їжі, тобто вечеря, о 20 годині. Як бачите, варіант цілком прийнятний.

Інтервальне голодування 24/0

Це доволі радикальний варіант, але іноді більш прийнятний , ніж попередні. Особливо, коли розпорядок дня не дозволяє корегувати перерви на прийом їжі. В вихідні дні можна одну добу поголодувати, обмежившись тільки питтям.

інтервальне голодування

Тобто, якщо ви поснідали о 10 годині, то їстимете через добу теж о 10 год. До цього варіанту голодування варто підійти обережно, порадившись з лікарем. І виходити з добового голодування потрібно поступово, починаючи з легкої страви, а не з бутерброда з ковбасою.

інтервальне голодування

Проводити його не частіше, ніж 2 рази в тиждень не варто.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.