Маковий торт – класика жанру

маковий тортМаковий торт – це пухкий маковий бісквіт з надзвичайно смачною та ароматною мигдалевою начинкою. Легкий в приготуванні, він задовільнить забаганку любого гурмана.

 

 

 

 

 

Рецепт цього макового торта я знайшла у старому пошарпаному маминому записнику, який завжди лежав у креденсі. Мама казала, що то ще бабусин перепис. І, дійсно, я знайшла подібний рецепт в старій кулінарній книзі 30-х років, виданій в Польщі.

Цього торта пекли на день народження або свята, але не надто часто. Бо його випікання – це була ціла церемонія. Мак потрібно було запарити, потім ту воду злити, рештки води випарувати. Далі макогоном розтерти мак в макітрі до однорідної маси. Одним словом, з ним потрібно було добряче повозитися.

Коли мак опинився поза законом,  приготування цього торта було достатньо проблематичним, бо вирощувати мак на городі заборонили, а той, що продавали в закритих пакетиках в магазині був або затхлий, або гіркий.

Сьогодні вже без всяких проблем можна купити якісний перетертий мак  і використати його і для начинки булочок, і для маківника, і для макового торта.  Якщо в радянські часи в магазині мигдаль купити було неможливо, його в торті заміняли грецькими горіхами, то сьогодні мигдаль також доступний. Тому торт можна вирікати за оригінальним рецептом.

Головне – мати добру духовку, яка дає стабільних 180 градусів, міксер для збивання піни (як колись бабусі без нього обходились?), необхідний набір продуктів і зовсім небагато часу.

Маковий торт: інгредієнти

  • яйця курячі – 12 шт;
  • цукор – 2 склянки;
  • мигдаль січений – 2 жмені;
  • мелені білі сухарі – 2 ст. ложки;
  • мак тертий – 2 склянки;
  • масло для змазування форми.

Крем:

  • жовтки – 4 шт;
  • цукор – 100 г;
  • борошно пшеничне або рисове – 2 столові ложки;
  • крохмаль – 1 столова ложка;
  • масло вершкове – 100 -150 г;
  • молоко – 700 мл;
  • мигдальна есенція – 2-3 каплі (за бажанням).

Маковий торт: технологія приготування

Вказана кількість продуктів розрахована на два коржі, які випікатимемо в тортівниці діаметром 25 см.   Спочатку про мак. Якщо ви купуєте сухий мелений мак, який герметично запакований, ви собі полегшили життя, це однозначно.

Маковий торт

Якщо у вас звичайний мак, його треба кілька разів залити  кип’ятком,залишити, щоб пропарився, потім злити всю воду, дати йому максимально підсохнути. Тоді в макітрі макогоном розтерти до однорідності.

Маковий торт

Якщо користуємося вже готовим маком, тоді все значно простіше.

Готуємо тортівницю: вистеляємо дно пергаментним папером з антипригарним покриттям, боки змазуємо маслом і обсипаємо борошном.

Трохи цілих мигдалевих пластівців залишаємо для оздоблення торт. Решту січемо ножем.

Маковий торт

Беремо 6 яєць і дуже акуратно розділяємо їх на жовтки і білки.

Маковий торт

Жовтки з цукром збиваємо міксером, щоб цукор розчинився, а жовтки побіліли.

Маковий торт

Збивачки міксера помити від жовтків, витерти. Беремось до збивання білків до крутих піків.

Маковий торт

Перекладаємо збиті білки до жовтків, додаємо посічений мигдаль, перетертий мак, мелені сухарі. При бажанні можна додати трішки тертої лимонної цедри.

Маковий торт

Все ложкою дуже легко і акуратно перемішуємо ложкою, щоб не осіли білки.

Маковий торт

Всю масу викладаємо в підготовлену тортівницю і вирівнюємо поверхню.

Маковий торт

Прогріваємо духовку до 180 градусів і випікаємо корж приблизно 40 хвилин. Двадцять хвилин духовку не відчиняємо, щоб корж не просів. Спечений корж не повинен липнути до пальця, бути пружним. Вимикаємо духовку, але тортівницю з коржем не спішимо виймати з духовки, хай охолонуть разом з коржем.

Маковий торт

Аналогічно випікаємо другий корж.

Маковий торт: крем

Жовтки перетираємо з цукром, додаємо ванільний цукор, борошно та крохмаль, пів порції молока і розмішуємо до однорідності.

Другу половину молока доводимо в банячку до кипіння і вливаємо в нього молочно-яєчну суміш. Даємо суміші закипітити, постійно  помішуючи її. Баняк потрібно вибирати з товстим дном або варити крем на водяній бані, щоб крем не пригорів. Відставляємо крем, щоб він вистигнув. Він виходить достатньо густим.

До охололого крему додаємо розм’якле масло. за бажанням мигдалеву есенцію. Ії додаємо по капельці, щоб не перестаратись зі смаком. Все гарно збиваємо до однорідного стану.

Маковий торт
Перекладаємо кремом макові коржі, обмазуємо торт з боків і зверху.

Маковий торт

Ставимо в холодильник, щоб маса застигла. А далі оздоблюємо торт за своїм смаком і сезоном. У мене вийшов ось такий красунчик.

Маковий торт

Варто зазначити що макові коржі можна перекласти  кавовим або шоколадним кремом, буде також дуже смачно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.