Знаменитий литовський холодний борщ Saltibarščiai зачаровує своїм незвичайним кольором та смаком. Чудова страва для спекотних днів.
Сьогодні є нагода розповісти про знаменитий литовський холодний борщ Saltibarščiai. Як тільки погода потеплішає, аромат цього борщу відчувається на литовських кухнях, а іноземці літом з’їжджаються до ресторанів та кафе старих міст, щоб скуштувати його
Характерний і незрівнянний рожевий колір має особливе значення для литовської гастрономічної спадщини, і відтепер його мотиви будуть використовуватися також у різних художніх виразах.
Цей холодний борщ признаний нематеріальною спадщиною литовського народу. 1662-м роком датовано першу ймовірну згадку холодного борщу – національної литовської страви . Польський шляхтич Ян-Хризостом Пасік писав про нього у своїх мемуарах. При чому ця страва була на столі як у багачів, так і бідних верств населення.
Хоча деякі сусіди мають претензії до нього, точно так, як і до українського борщу. Але то їхні проблеми. Бо привикли загарбувати, а самі можуть накалапішкати щось на кшталт похльобки чи тюрі. Але то таке смачне, що пес би з маслом не їв.
Чому я звернулася до цієї теми? Бо литовська половина моєї душі дуже полюбляє Saltibarščiai , точно так, як українська любить традиційний український борщ. І тут нічого не поробиш! Є і інша нагода – 10 червня у столиці Литви, Вільнюсі, відбудеться фестиваль Saltibarščiai.
Місто уже активно готується до цього свята. Площу, де відбудеться фестиваль уже прикрашає оригінальна інсталяція.
Це один із найпопулярніших супів у країні, готується на буряках та кефірі. Подається з вареним яйцем та відвареною або запеченою картоплею
Холодний литовський борщ: інгредієнти:
- червоний буряк – 2 шт;
- огірок – 2-3 шт;
- яйця – 2-3шт;
- кефір – 0,5 л;
- кріп, петрушка, зелена цибуля;
- сіль до смаку.
Холодний литовський борщ: технологія приготування
Буряк відварити або запекти. Натерти його на тертці.
Зелень дрібно нарізати.
Яйця відварити круто, остудити, почистити розрізати навпіл.
Огірки, нарізати тонкою соломкою.
Буряк, огірки, зелень, перекласти в баняк. Залити кефіром. Я заливаю домашнім йогуртом. Перемішати, посолити, поперчити (за бажанням).
Густину борщу робимо за своїм бажанням. Поставити в холодильник. При подачі на стіл в тарілку кладемо половинку яйця.
Обов’язково доповнює холодний литовський борщ картопля, яку готують окремо і подають на окремій тарілці Вона може бути шматочками, може бути у вигляді пюре, а може бути запечена в духовці.