Заготуйте влітку, смачно буде взимку – так можна сказати про спаржеву квасолю. Простенький рецепт консервації на ваш розсуд. Перевірено, працює.
Без довгих прелюдій хочу поділитися власним рецептом консервованої спаржевої квасолі, яким користуюся багато років.Порівняно з заморожуванням, вона виходить набагато смачнішою.
Консервована спаржева квасоля: інгредієнти
з розрахунку на 1 літрову банку
- спаржева квасоля – 1 кг;
- вода – 0,5 л;
- солі – 10 г;
- оцет 9% – 2 чайні ложки
Консервована спаржева квасоля: технологія приготування
Для консервації вибираємо спаржеву квасолю молоду, без лика і ниток.
Ножиком обрізаємо кінчики, миємо і бланшуємо в кип’ятку 10 хвилин. Далі охолоджуємо в воді.
Підготовані таким чином стручки квасолі розкладаємо в чисто вимиті банки і заливаємо киплячим розсолом з розрахунку: на 0,5 л води 10 г солі.
Доливаємо в банку оцет – в півлітрову банку 1 чайну 9% оцту, в літрову банку – 2 чайні ложки.
Банки з спаржевою квасолею прикриваємо кришками і кладемо стерилізуватися – півлітрові банки стерилізуємо 30 хвилин, однолітрові – 35 хвилин.
Враховуємо, що в банці співвідношення квасолі і води повинно бути 70% до 30%. Тобто укладка спаржевої квасолі не повинна бути дуже щільною.
Хочу зауважити ще стосовно спаржевої квасолі. Вона може бути різною дрібніша, тонша, ширша. Якщо вона дуже дрібненька і не надто щільна, час бланшування та стерилізації потрібно скоротити на 5 хвилин. Кипіння води в баняку під час стерилізації не повинно бути дуже бурхливим.
Закінчивши стерилізацію, закриваємо банки герметично і залишаємо, щоб охололи.
Заготовку спаржевої квасолі можна використовувати наступним чином: зливаємо маринад, викладаємо квасолю на розігріту пательню, додаємо вершкового масла або олії, посипаємо товченими білими сухарями і підсмажуємо до золотистого кольору Подаємо до столу – і всі в захваті від такої смакоти!
Можливий і інший варіант – салат зі спаржевою квасолею.
Зовсім нескладно приготувати собі таку смакоту, яка взимку стани приємним сюрпризом і хоч на мить, та поверне в літо…