Клематіси в саду

клематіси в садуЯкщо бажаєте створити вертикальній квітник, посадіть клематіс. Це ліана з чудовими яскравими квітами, цвітіння якої триває майже три місяці.
Багата кольорова гама, цікава форма квітів робить клематіс зіркою першої величини в вертикальному озелененні. .

Де посадити клематіс в саду

Стебла цієї ліани вкриті великими квітами, які легко пнуться догори, додають вишуканого шарму всьому, що знаходиться поруч з ними. Тому композиції з клематісів використовують для декорації фасадів будинків, альтанок, пергол. Ширмами з них можна приховати непривабливі місцини подвір’я, зробити зонування ділянки.

клематіси в саду

Для того, щоб клематіси тішили нас буйним цвітінням, необхідно вибрати для них відповідне місце.
При посадці цієї ліани необхідно врахувати те, що їй необхідно достатньо світла. Найкращий варіант – південно-східна або південно-західна сторона.

клематіси в саду

В південних областях їх варто висаджувати в ті місця саду, які в полуденну пору будуть затінені. Треба врахувати те, що клематіси дуже часто страждають від перегріву грунту та холодних протягів.

клематіси в саду

Для правильного розвитку рослини необхідно звернути увагу на її полив. Під час росту клематіс потребує великої кількості води, але допустити її застою ні в якому разі не можна – почне загнивати коріння. Тому дуже важливо правильна підготувати яму, яку будемо висаджувати цю рослину. Для цього необхідно викопати яму 50Х50Х50 і наповнити родючою сумішшю: 1 відро перегною, по піввідра піску і торфу, по жмені суперфосфату, попелу, вапна. Все добре перемішати.

Якщо грунт важкий, глинистий, яму необхідно викопати дещо глибшою, щоб на дно насипати шар битої цегли або щебеню, товщиною 10 см.

Коли висаджувати клематіси в саду

Найкращий час для висаджування клематісів в саду — осінь або рання весна, поки ще пагони невеликі. Але і травні в садових магазинах ще можна купити невеличкі кущики і висадити їх біля свого будинку або на дачі.

клематіси в саду
Висаджують клематіс з заглибленням. Це робиться для того, щоб у нього добре розвився центр кущіння, де закладаються нові бруньки, з яких далі формуються пагони. Крім того, заглиблення врятує клематіс від вимерзання взимку і від жари влітку. Чим крупніший кущ, тим більше повинне бути заглиблення. Після посадки землю довкола куща добре поливають і мульчують торфом.

Опори для клематісів

Оскільки клематіс — це ліана, яка дуже швидко нарощує зелену масу, йому необхідна міцна опора. Звичайно, що вона повинна бути не тільки міцна, але і красива. Бо восени і взимку, коли на опорі ліани немає, вона не повинна псувати загального виду подвір’я. Це можуть бути дерев’яні решітки, металеві трельяжі, натягнута на рамі сітка.

клематіси в саду
Весною, коли клематіс активно росте, пагони необхідно направляти по опорі в потрібну сторону і підв’язувати.

клематіси в саду
Велике значення для розвитку і пишного цвітіння клематісів моє правильне їх підживлення. За сезон підживити кущі потрібно чотири рази.
Перша підкормка повинна бути азотною, яка простимулює швидкий ріст пагонів. Сірникова коробочка селітри на 10 л води або 1 л перебродившого коров’яку на 10 л води.

клематіси в саду
Влітку раз в місяць можна полити клематіс розчином борної кислоти – 1-2г на 10 л води.
На початку серпня підживлюють останній раз. Для цього ідеально підходить перебродивший курячий послід – 1л на 10л води.

Обрізка клематісів

Від правильно виконаної обрізки клематіса в значній мірі залежить його майбутнє цвітіння. Перший раз обрізають клематіс при посадці. Це дуже важливо для розвитку кореневої системи рослини.
З нижньої пари бруньок виростають 2-3 пагони, які необхідно прищипнути, щоб вони дали бокове розгалуження.

клематіси в саду

Літня обрізка дає змогу регулювати цвітіння – розтягнути його терміни. В кінці червня кілька пагонів ліани можна обрізати до перших вегетативних бруньок. Ці бруньки дадуть початок новим молодим пагонам, які зацвітуть в кінці серпня. Така обрізка підходить для клематісів групи Жакмана.

клематіси в саду

Високорослі сорти – Лжипсі Куин, Кам’яна квітка, Лютер Бербанк, у яких квіти у верхній частині куща, обрізати необхідно на висоті 1-1,5 м.

Обрізка клематісів восени

Клематіси групи Жакмана, Інтегріфолія, Вітіцелла обрізають до висоти 2 бруньок, засипають сухим торфом або землею. Вони захистять рослину від вимерзання взимку.

клематіси в саду
У клематісів групи Монтана, Флоріда, Ланугіноза, Патенс, квіти появляються на минулорічних пагонах. Тому восени перед тим, готуючи їх до зими, необхідно обрізати всі слабенькі стебла, залишивши декілька найбільш сильних і розвинутих.

.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.