Хвойні композиції на дачній ділянці

хвойні композиціїПриродно, що кожний власник будинку або дачі бажає бачити подвір’я гарним незалежно від пори року. А ще – щоб затрати часу на впорядкування і догляд були зведені до мінімуму.

Вирішити це питання допоможуть хвойні рослини. Звичайно, що одна ялинка чи туя цього питання не вирішить. Хвойні композиції – ось вирішення проблеми.

Звичайно, не вартує тут же бігти в торговий центр і закуповувати всі хвойники, які сподобалися. Для початку хвойну композицію необхідно спланувати.

хвойні композиції

Планування хвойної композиції

Перед плануванням хвойної композиції варто визначитись з місцем її розташування.

хвойні композиції

Найбільш вигідно дивляться хвойні композиції на фоні газону. Берег штучної водойми також непогане місце для хвойної групи. Але в даному випадку вибираємо карликові хвойні, які доповнюємо листяними декоративними рослинами.хвойні композиції

Чудово виглядають хвойники в поєднанні з диким каменем. Тому вони незамінні в рокаріях і альпінаріях.

хвойні композиції

Потім хвойну композицію розплановуємо на папері, склавши відповідну схему, або скориставшись готовою.

хвойні композиціїЯк підібрати рослини для хвойної композиції

Наступний крок – вибираємо хвойники, які визначать стиль, розмір, кольорову гаму композиції.  Не маючи досвіду в вирощуванні хвойників, зупиніть свій вибір на недорогих і невибагливих рослинах.

хвойні композиції

Хвойні мають багату палітру – від жовто-зеленого до насиченого смарагдового кольору.

хвойні композиції

Але поводитися з цією кольоровою палітрою необхідно дуже акуратно.

Правила композиції хвойників

Якщо групу складають тільки три хвойники, використовуємо тільки два відтінки. Якщо група з п’яти рослин, допускається використання трьох відтінків.

хвойні композиції

Висаджуючи десять і більше рослин, простір для кольорових комбінацій значно розширюється. При цьому рослини висаджують кольоровими групами – по 3-5 рослин одного кольору.

Хвойні міксбордери

Вартує звернути увагу на хвойний міксбордер. Для його формування також використовують карликові хвойники. Їх підбираємо таким чином, щоб обіграти різноманітність не тільки кольорів, але і форм карликів.

хвойні композиції

Як правило, на задньому плані міксбордера висаджуємо високі деревця, в центрі – середньорослі, низькі – на передньому плані.

хвойні композиції
Але це зовсім не означає, що рослини висаджуємо рядочками. Деревця і кущики, утворюючи умовні ряди, повинні обов’язково бути в природній гармонії з розмірами самого міксбордера.

хвойні композиції

Це означає, що та частина міксбордера, де висаджуємо високі хвойники, повинна бути ширша, ніж частина з низькими рослинами.

хвойні композиції

Крім того, чим менші розміри міксбордера, тим менша різниця між рослинами, з яких він складається.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.