Хостарій – найкраща клумба для затінку

хостарійНа кожній ділянці завжди знайдеться місце, куди сонечко заглядає ненадовго або практично не заглядає взагалі.

Якщо це глухий закуток в саду, це не надто велика трагедія. Але що робити, якщо такий сюрприз виявився на видному місці?  Ми підкажемо розв’язання цієї проблеми.

 

Що посадити в затінку

Старанно створений вами квітник чахне на очах і поступово перетворюється в такий собі гробик, що символізує смерть всіх ваших зусиль. Печалька, правда?

Чи є вихід з цієї ситуації? Звичайно є! Адже безвихідних ситуацій не буває, особливо, в ландшафтному дизайні.

хостарій

Можна в тінистому місці висадити папороть. Але ця рослина настільки агресивна, що ви не встигнете спам’ятатися, як на подвір’ї у вас буятимуть джунглі, в яких на Івана Купала можна шукати чарівну квітку. Папороть – дуже активна, проростає там, де їй заманеться. Адже вона одна з небагатьох рослин, що пережила льодовиковий період.

В тінистому місці добре почувається конвалія, але вона зберігає декоративність тільки до середини літа. А далі листя стає бурим і некрасивим.

Варто нагадати , що яскраві червоні ягоди конвалії містять отруту. Тому недопустимо висаджувати конвалію біля дому, якщо в сім’ї є маленькі діти.

Хоста – ідеальна рослина для затінку

Пропоную вам звернути увагу на хосту. Її ще називають функія. Рослина вражає своєю невибагливістю, листя зберігає декоративність до пізньої осені. Палітра листя рослини дуже багата – від блідо-жовтого до голубувато-сизого кольору.

хостарій

Є хости з кольоровими розводами – крапочками, смугами. Інтенсивність забарвлення залежить від освітленості рослини. Деякі сорти вирізняються рельєфним листям.

хостарій

Величезна перевага хости в тому, що вона роками може рости на одному місці. Це зовсім їй не шкодить, навіть навпаки, – з роками кущі стають пишнішими.
В порівняні з красивим листям, квіти хости доволі непримітні. Тому їх просто видаляють, щоб не псувати загального враження від рослини.

Хостарій – зелена клумба з хост

Головне – правильно «погратися» з колористикою, використовуючи всі можливості цієї рослини. Чим більше сортів хости,тим більша їх різноманітність в зовнішньому вигляді.

хостарій

Як їх поєднувати між собою – це уже ваша фантазія. Варто тільки нагадати, що низькі сорти висаджують ближче до краю клумби, вищі ближче до центру.

хостарій

Можна створити своєрідну кольорову мозаїку, можна «букет в обгортці» – оточивши хости одного кольору бордюром із хост іншого кольору. Наприклад: зелені хости по центру, бордюр – із пістрявих хост по краю.

хостарій

Кущики хост висаджують доволі щільно. Якщо вам не подобається бордюр, красу хости можна підкреслити гравійними відсипками або відсипками із щепи.
Хости можна розбавляти іншими рослинами. Наприклад – злаками або осоками.

хостарій

Чудово поєднуються хости з хвойними. Тим більше, що хвойні теж мають дуже багату кольорову палітру.

хостарій

Ну, і накінець. Хоста заслуговує уваги тих дачників, які рідко відвідують свої володіння, а також «лінюхів», для яких дача – місце відпочинку, а не місце занять «агрофітнесом».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.