Догляд за газоном навесні

Догляд за газоном навесніНемає сенсу розповідати про те, що газон біля дому – це красиво і корисно.  Створити газон нескладно: можна настелити готовий рулонний або виростити з насіння.  Набагато складніше утримувати цей смарагдовий килимок в ідеальному стані.  За ним потрібен регулярний догляд.  Особливо важливим є правильний догляд за газоном навесні.

Ретельні відновлювальні роботи у весняний період допоможуть йому легко повернутися до життя і тішити нас буйною травою все літо і осінь.

Догляд за газоном навесні: прочісування газону

Дощова осінь і сувора зима дуже негативно позначаються на стані газону, на його зовнішньому вигляді.  На зеленому килимку з’явилися лисини, пробиваються бур’яни.  Особливо це очевидно на молодих газонах.

Для того щоб повернути газону колишню красу, необхідно виконати кілька заходів, які реально його врятують.

Догляд за газоном навесні

Як тільки зійде сніг, і земля підсохне, газон необхідно ретельно прочесати віяловими граблями, видаляючи суху траву і опале листя.  Проводити цю роботу треба дуже акуратно, намагаючись мінімально пошкодити живі кущики трави.  Розчісувати газон треба в двох напрямках – уздовж і поперек.

Догляд за газоном навесні

Цією процедурою ми не тільки прибираємо з газону бруд і розпушуємо грунт, а й відкриваємо доступ повітря і вологи до коріння трави.

Догляд за газоном навесні: аерація газону

Для гарного росту трави дуже важливий повноцінний доступ повітря до коріння.  Прочісування, звичайно, добре, але цього недостатньо, особливо, якщо газону кілька років і грунт під травою сильно ущільнився.

Догляд за газоном навесні

Повноцінний доступ повітря до коріння може дати тільки аерація.  Ця маніпуляція – рівномірний проколювання газону аератором,

Догляд за газоном навесні

вилами або одягненими на ноги спеціальними сандалями з шипами.

Догляд за газоном навесні

Аерацію проводять після дощу, коли грунт достатньо наситився вологою.  Ні в якому разі не можна аерувати газон в суху погоду, оскільки можна не тільки не поліпшити його стан, а навпаки – погубити його.  Якщо газон невеликий, можна обійтися вилами з п’ятьма зубцями.

Догляд за газоном навесні

Їх вдавлюємо їх в грунт на 15-20 см, злегка піднімаючи дерен.  Проколи треба робити через кожні 20-25 см.

Як доглядати за газоном навесні: підживлення газону

Для гарного росту трави, а, отже, якісного газону, потрібна його в регулярно підживлювати.  Для цього ідеально підходять азотне добриво.

Можна скористатися готовою поживною сумішшю, а можна таку суміш підготувати самостійно.  Нітроамофоска, карбамід, аміачна селітра випускається у вигляді сухих гранул.  Їх зручно розкидати по газону.  На 1 кв.  м газону досить 10 -15 г добрива.  Непогано змішати 10 г будь-якого азотного добрива з 100 г деревної золи.  Така суміш підживить траву не тільки азотом, але і іншими необхідними мікроелементами.

Підживлення газону сухими сумішами проводимо перед дощем.  Якщо стоїть суха погода, а ви вирішили газон удобрити, після розкидання сухої суміші, траву рясно поливаємо.  Ефект від такого добрива зберігається до 4-6 місяців, в залежності від погоди.  Деревна зола не тільки добриво, вона відмінний засіб для боротьби з мохом, який може з’явитися на газоні після зими.  Якщо грунт сильно ущільнений, вода не має можливості швидко проникнути в нижні шари, вона застоюється, тим самим створюючи сприятливі умови для появи моху.

Догляд за газоном навесні: усуваємо лисини

Нерідко на газоні після зими з’являються ушкодження у вигляді некрасивих лисин.  Трава з якихось причин загинула.  Цю проблему легко вирішити.

Догляд за газоном навесні

Як тільки мине загроза морозів, пошкоджене місце необхідно розпушити, підсіяти насіння трави і присипати родючим грунтом.  Тому, коли засіваємо газон, бажано залишити невеликий запас насіння, щоб вирішувати такі проблеми.  Якщо запасу насіння немає, бажано знати назву трави і виробника, щоб при необхідності можна було докупити в магазині.

Догляд за газоном навесні

Знаючи як доглядати за газоном навесні і виконавши такі нескладні процедури, ви підготуєте газон до літа.

Наступною важливою процедурою буде стрижка газону  та його полив, якщо весна посушлива.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.