Медовий торт за цим рецептом виходить дуже смачним та ароматним. Готується швидко, з простих і доступних продуктів, а його приготування не забирає багато часу. Тільки для цього треба знати певні секрети.
Пошук рецептів у старому записнику
Черговий раз, листаючи старий мамин нотес з переписами випічки, я наткнулася на медовий торт. Інгредієнти прості, дешеві і доступні, що немаловажно в нинішні часи.
Пригадую, що мама пекла цей торт, але я завжди, як кажуть, крутила на нього носом. Тому він не часто був на нашому столі.
Перечитуючи рецепт, я знайшла невідповідність – в рецепті написано вісім коржів, а мама випікала чотири. Хм, чому? Чому чотири – я зрозуміла пізніше, коли взялася за його випічку. Я таки випекла 8 коржів!!! Коли зібрала і скуштувала плоди своєї праці, то зрозуміла в чому був весь секрет смаку!!! Про це я розповім далі.
Але можу сказати впевнено: цей медовий торт попав в число моїх улюблених, з першого шматочка.
Медовий торт: інгредієнти
Кількість продуктів розрахована для 8 коржів діаметром 23см
Коржі
- борошно пшеничне – 2 склянки;
- яйця – 2 шт;
- мед натуральний – 2 столові ложки;
- цукор – ½ склянки;
- масло вершкове – 50г;
- сода – 1 чайна ложка.
Крем
- сметана домашня або магазинна більше 20% – 1л;
- цукор – 1 склянка;
- горіхи волоські мелені – 150 200 г
- чорнослив ( за бажанням)
Медовий торт: технологія приготування
Пересіюємо борошно в миску, додаємо соду і перемішуємо. Далі до борошна додаємо мед, цукор, яйця і все замішуємо. Спочатку тісто міситься тугенько, бо інгредієнти такі, що тяжко з’єднуються з борошном. Ви не лякайтесь, тісто заміситься, тільки міситиметься трохи довше. Сформувавши колобочок тіста, ставимо його на добу в тепле місце, накривши плівкою В тепло, не на холод! Це важливо!!!
За цей час сода перебродить з медом і тісто стане пухким.
До речі, цей торт, точно так, як торт «Спартак», ще добрий тим, що коржі можна спекти заздалегідь, а при потребі перекласти і, оля-ля, торт готовий!
Варіант – сьогодні місимо, а завтра печемо, має свої плюси, особливо для тих, у кого часу на домашнє господарство обмаль.
Отже тісто постояло в теплі добу, зробилося пухким.
Тепер ділимо його на 8 частин. Кожну частинку скатуємо в кульку і формуємо корж. І отут я зрозуміла чому було 4 коржі, а не вісім.
Бо розтачувати це тісто, яке доволі липке, хоча і підсипаєш борошна, на стільниці доволі довго. і практично неможливо. Мама, з метою економії часу ділила на чотири коржі. Звичайно, якщо перефразувати закон фізики – виграєш у часі, програєш в смаку.
Я собі полегшила роботу – вирізала з антипригарного пекарського паперу два круги по формі денця тортівниці.
І просто на ньому розтачувала тісто. Спочатку розтягала пальцями,
потім маленькою качалочкою з дитячого набору. Можна скористатися і склянкою.
Розтачувала тісто від центру до країв. Далі, разом з папером, клала на денце тортівниці і ножем обрізала нерівності, наколювала вилкою поверхню коржа, щоб він при випіканні не втратив форму.
Корж випікала в духовці при температурі 180 градусів до 5 хвилин. Він повинен потемніти, але не почорніти, бо стане гірким.
Корж випікала в духовці при температурі 180 градусів до 5 хвилин. Він повинен потемніти, але не почорніти, бо стане гірким. Раджу орієнтуватися не на час в а на зовнішній вигляд коржа
Поки один корж в духовці, швиденько формувала другий. Атипригарний папір використовувала кілька разів – двох кружечків вистачило на випікання всього торта.
Отакі прості хитрощі полегшують і пришвидшують випікання медового торта.
Через кілька хвилин після випічки корж стає твердим. Але хай вас не лякає. Після перекладання сметанним кремом вони стануть дуже м’якими.
Медовий торт: готуємо крем, збираємо торт
Варіантів крему для перекладання медового торта є дуже багато. Але як на мене, найкращий баланс смаку це медові коржі, сметана, горіхи, чорнослив. Ну, і цукор, звичайно. Але важливо з ним не перестаратися.
У мене чорносливу не було, тому крем був тільки сметанно-горіховий.
Перекладаємо сметану в миску, додаємо цукор і збиваємо сметану до крутих піків. Горіхи потрібно змолоти в блендері, але не перетворити їх в кашу, бо втратиться смак.
Всипаємо до збитої сметани мелені горіхи, але не всі. Десь жменю горіхів залишаємо для посипки верху торта і боків.
Гарно перемішуємо збиту сметану з горіхами і перемазуємо коржі, верх і боки торта. Верх торта і боки обсипаємо меленими горіхами.
Якщо є чорнослив , можна порізати його шматочками і викласти на коржі. Від цього смак торта тільки виграє. Але, якщо ви не любитель чорносливу або не маєте, то можна обійтися і без нього.
Для посипки замість мелених горіхів можна подрібнити один корж і крихтою обсипати торт.
Оздоблюємо торт відповідно до події і пори року.
І, повертаючись до теми кількості коржів, – чотири товстеньких коржі не просочаться так ароматом і смаком крему, як вісім тоненьких. Вони будуть багато сухішими, а торт менш смачним. Ось і весь секрет медового торта!