Коли настає осінь з холодним занудним дощем та вітром, який задуває в кожну шпаринку, хочеться зігріти душу чимось тепленьким і смачним. Справжнім порятунком стане смачна, гостренька і ароматна зупа з сочевиці і грибів
Зупа з сочевиці і грибів: інгредієнти
Отаку зупку я знайшла на сторінках кулінарного блогу Ірини Шляхової. Все необхідне у мене було під руками, навіть справжні лісові гриби – підосиновики. Їх у нас ще називають – червоні козарі. Цього року осінь нас потішила дуже довгим і урожайним грибним сезоном. Звичайно, з білими грибами було б ще смачніше. Але маємо те, що маємо. Тож користаємося моментом!
- грибі лісові або печериці – 300 г;
- сочевиця – 2/3 склянки;
- морква – 1 шт;
- цибуля – 1шт;
- перець червоний (ротунда) – 1 шт:
- часник – 2-3 зубки;
- сіль – до смаку;
- перець чилі пластівцями – 0,5 чайної ложки;
- лавровий листок – 1 шт;
- куркума – 0,5 чайної ложки;
- зіра -0,5 чайної ложки;
- перець чорний, перець духм»яний – по кілька зерен;
- зелень петрушки – кілька гілочок;
- кип»яток або бульйон – 1,5 л
- олія соняшникова – кілька столових ложок
Зупа з сочевиці і грибів: технологія приготування
Всі овочі і зелень миємо. Нарізаємо цибульку півкільцями, морвину та перець – кубиками. Гриби, в моєму випадку козарики, наріжемо пізніше трохи більшими шматочками, бо вони на повітрі чорніють.
Розігріваємо в сковорідці олію, викладаємо на неї овочі і всі спеції. Смажимо, щоб вони дещо зм’якли.
Далі нарізаємо великими кусками гриби. Якщо у вас печериці, то навпаки – тоненькими скибочками. Разом з грибами додаємо тонкими пластинками нарізаний часник.
Помішуючи, смажимо 4-5хвили. Тепер прийшла черга сочевиці. Промиваємо її водою, і перекладаємо до овочів в пательню. Перемішуємо все, трохи підсолюємо і тушкуємо кілька хвилин.
Перекладаємо всю суміш в баняк, доливаємо киплячої води або бульйону і варимо до готовності сочевиці. Поки вариться підкореговуємо смак сіллю і певними спеціями. В кінці додаємо порізану зелень петрушки.
За бажанням приправи і спеції можна змінити на свій смак. Якщо немає пластівців перцю чилі, їх можна замінити кількома каплями Табаско або соусу Чилі. Можна також використати гострий мелений перець. Свіжий часник можна замінити сушеним порошком часнику. У мене не виявилося зіри, її я замінила сумішшю сухих італійських трав.
До речі, якщо ви любитель картоплі, до зупки можна додати 1-2 картоплини порізаних кубиком. Одним словом – фантазуйте зі смаком, і буде смачно!