Про який зимовий вітамінний салат піде мова – олів’є, вінегрет чи оселедць під шубою? Салати ці, звичайно, смачні, ми їх любимо і часто готуємо. Однак, з вітамінами в них якось не дуже. Адже овочі для цих салатів необхідно попередньо зварити.
Огірки і помідори залишилися в осені, а ті, тепличні, що продають в супермаркетах, до уваги беруться. Шкоди від них більше, ніж користі.
Тому пропоную вам приготувати простенький зимовий вітамінний салат з овочів, які ви виростили на своїй дачі.
Зимовий вітамінний салат: в чому його користь
Всі складові цього овочевого салату містять біологічно активні речовини: вітаміни, мікроелементи, клітковину. Його цінність – дуже низька калорійність і низький глікемічний індекс. Такі характеристики дозволяють включати його не тільки як доповнення до м’ясних страв, а й як самостійну страву в розвантажувальні дні. За один такий розвантажувальний день можна втратити у вазі один кілограм.
Цей пісний салат не тільки поповнює організм вітамінами в зимовий період, він в шлунково-кишковому тракті діє, як щітка – виводить з нього шлаки. Тому бажано включати в меню тим, хто страждає від хронічних закрепів.
Зимовий вітамінний салат
Інгредієнти:
– 1 невелика головка пекінської або білоголової капусти;
– 1 морква середнього розміру;
– 1 невеликий столовий буряк;
– 1 кисло-солодке яблуко;
– половинка селери;
– пучок зелені (цибуля, петрушка, кріп);
– 1 ст. ложка лимонного соку;
– сіль, перець чорний мелений за смаком;
– 1-2 ст. ложки оливкової олії.
Майстер-клас: приготування зимового вітамінного салату
Всі овочі необхідно промити під проточною водою. Моркву, буряк, селеру, яблуко очистити від шкірки.
Пекінську капусту нарізаємо тонкими смужками. Якщо капуста білокачанна, шаткуємо її дуже дрібно. Її можна трохи пом’яти руками.
Моркву натираємо на дрібній тертці.
Буряк теж натираємо на дрібній тертці.
Ну, і селеру також.
Яблуко ріжемо на тонкі скибочки або натираємо на тертці з більшими отворами (для буряка).
Зелень подрібнюємо ножем.
Всі інгредієнти перекладаємо в салатник. Заправляємо лимонним соком, сіллю, перцем і оливковою олією і перемішуємо.
Салат готовий.
Зимовий вітамінний салат: протипокази
Здавалося б, що цей простенький вітамінний салат може в своє меню включати кожен. Так, в невеликій кількості, як доповнення до м’ясних страв. Однак для дієтичних розвантажувальних днів не рекомендують тим, у кого є хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту. До таких захворювань належать: виразкова хвороба, гастрит з підвищеною кислотністю, захворювання жовчного міхура та підшлункової залози, схильність до діареї, алергічна реакція на будь-який з компонентів салату