Як приготувати домашній йогурт

як приготувати домашній йогуртЯкщо ви дбаєте про здоров’я, особливо здоров”я дітей, варто готувати йогурт власноручно. Тим більше, що всі необхідні для цього складники сьогодні легко купити.
Ви не знаєте як приготувати йогурт власноручно? Ділюся рецептом.

 

 

 

Йогуртові історії

Ви вважаєте, що йогурт – це сучасний молочний продукт? Мушу вас засмутити – ви помиляєтеся. Історики стверджують, що близько 5000 до нашої ери в Месопотамії йогурт вже споживали. Хоча хто його знає, який він мав смак.
Щось подібне на сучасний йогурт появилося і на Балканах. Хоча турки заявляють на свої пріорітети в цій справі. З історії знаємо, що балканці з турками вічно мали до чиніня точно так, як ми з поляками та північними сусідами (не проти ночі їх згадувати).
Наведу приклад. Слово «йогурт» з турецької перекладається, як «довге життя», А молоко перетворюють в йогурт дві бактерії – болгарська паличка (Lactobacillus bulgaricus) та термофільний стрептокок (Streptococcus thermophilus). Ось тобі турки, ось тобі болгари.

А справа була ось в чому. Вівчарі помітили, що бурдюках, які були виготовлені зі шлунків домашніх тварин, молоко скисає зовсім інакше, ніж глиняних глеках і відрізняється смаком та консистенцією.

Але той йогурт, до якого ми звикли, появився 100 років тому назад. І світ про нього дізнався завдяки роботам Іллі Мечнікова – Нобелівського лауреата, який досліджував спосіб життя і харчування довгожителів Болгарії. Його дослідження показали, що довгожителі, як правило, споживали багато йогурту.

Треба сказати, що спочатку йогурт продавали в аптеках, як ліки, бо він допомагав дітям при шлунково-кишкових розладах. Але він припав всім до смаку і поступово перемістився до молочних магазинів.

Що більше в йогурті живих бактерій, тим він корисніший. Тому, купуючи сьогодні йогурт в супермаркеті, зверніть увагу на етикетку – там має бути позначка «не менше 1×10⁷ КУО». Все інше вважати йогуртом можна тільки умовно.

Якщо врахувати, що в магазинних йогуртах є консерванти, стабілізатори, барвники, смакові добавки і багато цукру, то корисними для здоров’я їх назвати складно. На таких йогуртах навряд чи дотягнули би наші пенсіонери до 100 років. Та і дітям це вже не лікарство і не харч, а скоріше – отрута.

Тому варто готувати йогурт власноручно. Тим більше, що всі необхідні для цього складники сьогодні легко купити.
Ви не знаєте як приготувати йогурт власноручно? Ділюся рецептом.

А ще з йогурту можна приготувати надзвичайно ніжний сир – лабне. Але про це – трохи пізніше.

як приготувати домашній йогурт

Як приготувати домашній йогурт: інгредієнти

– молоко коров’яче – 1-3 л;
– закваска для йогурту – 1 флакон або пакетик;

Якість йогурту дуже залежить від якості молока. Вартує брати молоко домашнє незбиране, тобто з достатньо високим відсотком жирності. Можна також використовувати ультрапастеризоване молоко.

Закваски для йогурту продають в аптеках і в супермаркетах.

як приготувати домашній йогурт

Вони є різні, але треба пам’ятати, що зберігати їх потрібно в холодильнику, щоб не загинули корисні бактерії.

як приготувати домашній йогурт
Ще кілька слів про посуд для сквашування. Йогурт можна приготувати в звичайній скляній банці, в баняку або в спеціальній йогуртниці.
Посуд повинен бути ідеально чистим, бажано простерилізованим, щоб виключити попадання в йогурт чужерідних бактерій.
Я завжди заквашую йогурт скляній банці. Тому банку стерилізую в мікрохвильовій пічці, 4-5 хв, попередньо вливши в банку 1-2 ст. ложки води. Ложку для розмішування і кришку, ошпарюю кип’ятком.

Завжди дотримуюсь стерильності, бо від кожної закваски залишаю 3-4 столові ложки йогурту на 1 л молока для заквашування наступної порції йогурту. Таких відсадок може бути 3-4. Бо все таки абсолютної стерильності в домашніх умовах досягти неможливо, в йогурт попадають інші бактерії, тому якість йогурту і його смак буде змінюється не в кращу сторону.

Як приготувати домашній йогурт: технологія

Підготовка молока для заквашування йогурту
1. Молоко довести до кипіння, зменшити нагрівання і дати йому покипіти кілька хвилин.
2. Остудити молоко до 38-40 градусів. Воно повинно бути трохи тепліше, ніж температура тіла.
3. Ультрапастеризоване молоко кип’ятити непотрібно, його достатньо тільки підігріти до вказаної температури.
4. До молока всипаємо закваску і розмішуємо його.
5. Щоб молоко перетворилося в йогурт, тобто, щоб запрацювали бактерії, необхідно забезпечити тепло.
Тут можна поступити по-різному. Якщо є йогуртниця, то тут все зрозуміло – готуємо йогурт за інструкцією, яку додають до неї.
Якщо готуємо йогурт в банці, то закриваємо банку стерильною кришкою, закутуємо і великий рушник або плед і залишаємо на 5-6 годин до утворення згустка.

як приготувати домашній йогурт
Як тільки згусток утворився, ставимо банку в холодильник, щоб зупинити процес заквашування. Бо, якщо перетримати в теплі, йогурт вийде доволі кислим.

Всі наступні заквашування йогурту з відсадок, відбуваються набагато швидше – десь коло 2х годин.

Я заквашую йогурт в електодуховці. Виставляю температуру 45 градусів. Через 1,5-2год. маю банку готового йогурту. До готового йогурту додаю свіжі або заморожені овочі, цукор і насолоджуюся смаком.

як приготувати домашній йогурт

Приготований власноручно йогурт можна використовувати як заправку до овочевих салатів замість сметани чи майонезу. А ще з нього можна робити косметичні маски для обличчя та волосся.

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.