Яблучний пляцок випікати можна цілий рік, але влітку і восени, коли в саду яблука лежать під ногами, гріх не потішити своїх близьких цим смаколиком.
Якщо не щодня, то на вихідних – обов’язково
Яблучний пляцок з крухого тіста: трішечки історії
Хоча відомо, що батьківщиною крухого (пісочного) тіста вважається Англія, дату народження яблучного пляцка на крухому тісті визначити доволі складно
До тіста, яке залишилося від випікання хліба, якомусь креативному пекарю прийшла в голову ідея додати масла, а потім запекти його. А додавши ще й яблук, приготував крухий пляцок з яблуками. Така версія має право на життя.
Звичайно, існує величезна кількість рецептів, але я пропоную вам яблучний пляцок з крухого тіста за рецептом Дарії Цвек, який полюбився мені ще з дитинства. Тісто, як я кажу, підошва – тоненька і делікатна, а яблук багато. Та ще й хрумка запечена білкова піна.
Його пекла бабуся, потім мама, а тепер печу і я. Ось книжка, сімейна реліквія, звідки цей рецепт.
Правда, я дещо його змінила. Інгредієнти звичайнісінькі, технологія приготування елементарна, а смак – дуже-дуже яблучний. На відміну від цвєтаєвського пирога, приготувати його швидше і значно простіше.
Яблучний пляцок з крухого тіста:
інгредієнти для тіста:
– 400 г борошна;
– 0,5 склянки сметани або кефіру;
– 100 г масла або маргарину;
– 3 жовтки;
– порошок-розпушувач для печива;
– пачечка ванільного цукру;
– 2 ст. ложки цукру.
Начинка для яблучного пляцка з крухого тіста:
– 1-1,5 кг солодко-кислих яблук;
– 3 ст. ложки цукру-пудри;
– 2-3 ст. ложки мелених сухарів або манки;
– 1 ст. ложка цукру;
– 3 ч. ложки меленої кориці.
Ця кількість інгредієнтів розрахована на форму розміром 36Х31 см.
Яблучний пляцок з крухого тіста: технологія приготування
Масло або маргарин потрібно посікти борошном в мисці, додавши до нього порошок-розпушувач для тіста. Додаємо жовтки, попередньо розтерті з цукром та ваніллю, сметану або кефір.
Замішуємо тісто. Воно повинно бути м’яке, дещо м’якше, ніж на вареники.
Формуємо кульку, відділяємо від неї 1/3.
Маленьку кульку ділимо навпіл і поміщаємо в морозильну камеру. А велику кульку тіста – в холодильник на 2-3 години.
Змазуємо форму для випікання жиром,
потім дуже тоненьким шаром розкачуємо тісто, сформувавши бортики. В тих місцях, де тісто неможливо розтягнути качалкою, виліплюємо пальцями. Зі всіх процедур, ця процедура наймарудніша.
Посипаємо тісто крихтами сухої булки або манкою.
Яблука очищаємо від шкірки, нашатковуємо пластинками.
Додаємо корицю, посипаємо манкою або тертими сухарями. Можна до яблук додати ложку цукру. Але яблука з цукром виділять сік, який під час випікання може прилипнути до форми і підгоріти. Яблука рівним шаром розкладаємо на тісті.
Тепер займемося білками. Поки тісто чекало своєї черги в холодильнику, вони теж там охолоджувалися. Додавши до білків 1 ст. ложку цукру, міксером збиваємо круту піну
і розкладаємо її на шар яблук.
Виймаємо кусок тіста з морозильної камери швидко натираємо його на терці з великими отворами, потім те ж саме робимо з другим куском. Стараємося натирати заморожене тісто рівномірно по всій площині пляцка.
Тепер яблучний пляцок з крухого тіста готовий до випікання. Прогріваємо духовку до 200-210 градусів і поміщаємо в неї форму з пляцком. Через 20 -25 хвилин виймаємо пляцок з духовки і швиденько посипаємо його цукровою пудрою.
Залишаємо його студитися. Але ж кортить попробувати, правда? Все, беремо ніж, нарізаємо пляцок в формі на кусочки, перекладаємо на таріль.
Запашна кава в горнятках лоскоче ароматом ніс, від яблучного пляцка з крухого тіста не відірвати очей.
Друзі, до столу!!!