Осінь – це та благодатна пора, коли приготувати смачну страву можна з того, що впало на землю. Яблука, груші, сливи, персики – такого урожаю, як цієї осені, не було давно. Тому, користуючись нагодою, приготуймо вареники з сливами.
Виявляється, існує така собі варенична статистика, згідно якої найпопулярнішими є вареники з картопляною начинкою. А потім – з сирною, капустяною та вишневою. Дивно, але чомусь вареники зі сливами в перелік фаворитів не попали. Негайно виправляємо цю несправедливість.
У нас вдома вареники з сливами називали «кнедлики з сливкою». Але, як я вияснила, ця назва не є зовсім правильною, бо тісто для кнедликів зовсім інше – картопляне. Згодом буде рецепт і таких кнедликів.
То, щоб не путатись в термінології, сьогодні готуємо вареники зі сливами.
Вареники з сливами: інгредієнти
- сливи «венгерки» 25-30 шт;
- борошно пшеничне вищого сорту – 3 чашки;
- кипляча вода – 1 чашка;
- рослинна олія або вершкове масло – 1-2 столові ложки;
- сіль — 3 чайної ложки;
- цукор, кориця (за бажанням) для підсолодження слив;
- цукор, сметана або згущене молоко для поливки.
Вареники з сливами: технологія приготування
Тісто для вареників зі сливами готуємо за рецептом http://creativdana.in.ua/sekretniy-retsept-zavarnogo-tista-dlya-varenikiv/
Для вареників зі сливами вибираємо добре дозрілі «венгерки” невеликого розміру. Помиті та висушені сливи ділимо навпіл, видаляючи кісточку. Розтачуємо тісто не надто тонко, ріжемо його на квадратики розміром 11х11 см. Розкладаємо половинки слив на квадратики тіста, посипаємо їх цукром і корицею, якщо вам смакує.
Можна в окремій тарілочці змішати цукор , корицю і ванільний цукор і використати для посипки слив. Половинки слив складаєио до купи. Далі складаємо тісто конвертиком і акуратно защипуємо краї тіста.
Якщо сливи великого розміру, можна ліпити і як традиційні вареники, вирізавши формою кружечки тіста. В цьому випадку ми беремо половинки слив. Зазначу, що не важливо як ліпити, вареники з сливами будуть однаково смачними.
Закидаємо сливи в підсолену киплячу воду, чекаємо, щоб вони піднялися на поверхню води, зменшуємо вогонь і даємо можливість вареника ще хвилин 3-5 поплавати на поверхні. Виймаємо вареники, даємо воді стекти, викладаємо на тарілку, поливаємо сметаною з цукром або згущеним молоком і насолоджуємося неперевершеним смаком осінніх дарів.
Смачного!!!!