Одна з найсмачніших літніх страв, істинна насолода для гурмана – вареники з афинами. Готуймо, насолоджуймося, бо скільки того літа ще залишилося!
Ох, літо літечко, золота пора! Природа щедро дарує таку кількість фруктів та овочів, що голова іде обертом від бажання встигнути всім насолодитися та потішити свої смакові рецептори. Вареники з афинами (чорницями) якраз відносяться до категорії смакової насолоди.
Прихильники здорового харчування, прочитавши ці рядки вже приготувалися кидати в мене тапки – там вбиті всі вітаміни, користі від цієї страви нуль.
Спокійно друзі, спокійно. В моєму рецепті ми нічого не втратили. Ну, хіба, трішечки, але то таке! В житті неможливо виграти всі бонуси одночасно! Отже, до справи!
Вареники з афинами (чорницями): інгредієнти
– афини (чорниці) – 200-300 г;
– борошно – 300 г:
– вода (кип’яток) – ½ склянки;
– олія – 1 столова ложка;
– сметана – 3 ст. ложки;
– цукор – 1 ст. ложка
Вареники з афинами (чорницями): технологія приготування
Перш за все, під біжучим струменем води в друшляку швидко промиваємо афини. Даємо воді стекти. Розсипаємо афини на паперовий рушничок, щоб вони повністю висохли.
Тим часом беремося за приготування тіста. Тісто для вареників готуємо за рецептом, який використовують для вареників з сиром та пельменів, – так зване заварне тісто http://creativdana.in.ua/sekretniy-retsept-zavarnogo-tista-dlya-varenikiv/
Поки тісто відпочиває, готуємо афини, які вже підсохли. Багато хто додає до афин цукор. Я ж цукру не додаю, компенсую солодкою поливкою. Але про неї трохи пізніше.
Від цукру афини виділяють сік. Під час кипіння у воді сік з вареників починає витікає. Від цього сам вареник набуває не дуже гарного вигляду – сіріє, а начинка втрачає смак та аромат.
Якщо вже дуже вам хочеться, щоб афини в пирогах були солодкими, то разом з цукром, до ягід варто додати 1-2 чайні ложки крохмалу, він загустить сік. Тісто ж вартує зробити трішечки товщим.
Розтачуємо тісто, вирізаємо з нього кружечки. На кожний кружечок накладаємо чайною ложечкою афини.
Краї тіста дуже акуратно і якісно і заліплюємо, що не зміг витекти сік.
2-3 столоввих ложок афин залишаємо для поливки. Розминаємо їх з ложкою цукру і змішуємо зі сметаною. Поливка готова.
В киплячу підсолену воду акуратно вкидаємо пироги з афинами. Як тільки вони піднялися вверх, зменшуємо газ і варимо їх ще 2-3 хвилин.
Виймаємо вареники з води, викладаємо їх на тарілки.
Поливаємо зверху сметанною поливкою і подаємо до столу.
І от наступає момент істини – один вареник, другий, далі вже перестаєш рахувати, бо блаженство смаку затуманило тобі розум. Забуваєш про все: дієти, обіцянки не їсти після шостої, бажання влізти в новенькі джинси і т. д. Отак то воно буває з тими варениками…
В якості післямови до вареників з афинами
Чому я сказала, що мої вареники не втратять вітамінної цінності? Бо її частково компенсує ота смачнюча сметанно-афинна поливка, яку готують з сирих ягід.
Сметана, в якій є велика частка жиру, допоможе засвоїти організму всі необхідні вітаміни. Отже, пирогами з афинами ми поласували і організму користі додали.