Таємниці муранського скла

Муранське склоКожна модниця, яка розуміється на біжутерії, обов’язково мусить мати в своїй колекції прикраси з муранського скла.
Секрет популярності цього скла криється в індивідуальності й неповторності кожної намистинки, створеної умілими руками італійських майстрів.

 

 

Дещо з історії муранського скла

Муранське скло

Історія появи муранського скла покрита пеленою таємниць, за якою ховається не одна людська трагедія. Навчилися це скло виготовляти у Венеції ще в VIII столітті. Але все почалася значно раніше.
Ще XІV столітті зі Сходу до Венеції  купцями була завезена технологія виготовлення звичайного кольорового скла. Італійські майстри-склодуви її розвивали, вдосконалювали, а всі секрети дбайливо зберігали в найсуворішій таємниці.

Муранське скло

З часом венеціанське скло вже дуже сильно відрізнялося від тих зразків, які були привезені купцями, воно було незрівнянно кращим. У XVІІІ столітті краса венеціанського скла уже підкорила всю Європу. Майстри-склодуви технологію його виготовлення берегли як зіницю ока, захищали його серети навіть ціною життя. Умільці, які намагалися виїхати за межі Венеції, зникали безслідно, несучи собою таємницю створення скла в могилу.

Муранське скло

Щоб зберегти секрети виробництва скла, а Венецію від пожеж, все виробництво разом з майстрами переносять на острів Мурано, що знаходиться у Венеціанській лагуні. З цього часу скло починають називати муранским.

Муранське скло

В кінці XVIІІ століття муранське скло стає відомим у всьому світі. Змінювалися часи, люди, технології, а муранське скло по нинішній день роблять вручну.

Муранське скло

Сучасні дизайнери створюють з муранського скла чудову біжутерію, предмети інтер’єру, посуд. Вироби з клеймом «Мурано» не виходять з моди, а попит на них постійно зростає.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.