Пекучий, як вогонь, легендарний соус Табаско став культовим . Сьогодні я хочу розповісти вам про цю амброзію, без якої не можна приготувати гідну Криваву Мері, без неї стейк не буде стейком, а шашлик – шашликом.
Жартують, що гострий вміст крихітних баночок Табаско здатен підняти на ноги навіть мерця. Кілька крапель Табаско в коктейлі надасть йому антисептичних властивостей і позитивно позначиться на працездатності травної системи.
Кілька цікавих фактів про соус Табаско
Сьогодні це найбільш впізнаваний соус в світі. Його батьківщина – Луїзіана, продається в 160 країнах світу.
Звідки він такий взявся і чому став культовим? Давайте розбиратися.
Як свідчить Вікіпедія, соус Табаско – це торгове найменування гострих соусів, які готуються на основі м’якоті плодів кайенского перцю, солі і оцту.
Готуються вони методом лактоферментаціі, тобто бродіння, коли крохмаль і цукор перетворюються в інші корисні речовини під дією бактерій. Так готується квашена капуста та справжній квас .
Правда, Табаско витримують в бочках з білого лімузенського дуба три роки і в цьому він, мабуть, дійсно унікальний. Процес виробництва гранично простий: плоди кайєнского перцю перемелюють в пюре і змішують з сіллю, після чого залишають в бочках на вказаний термін, а це ні багато ні мало три роки для класики. Після цього суміш, що перебродила, розбавляють оцтом, фільтрують і розливають по маленьких пляшечках. Кожна 2-х унциєва пляшечка Табаско (близько 60 мл) містить мінімум 720 крапель.
Історія походження соусу Табаско
Історія Табаско цікава. Вперше його почав готувати ірландець Едмунд МакАйленні, який зі своєю сім’єю переїхав до Луїзіани в далекому 1840-му році. Спочатку він готував соус тільки для своєї родини і друзів, розливаючи його в маленькі пляшечка з-під одеколону.
Успіх його творіння розійшовся по окрузі і Едмунд вирішив вийти на національні масштаби, для чого в 1868 році замовив на фабриці по виробництву скла в Новому Орлеані тисячі маленьких пляшечок. Соус Табаско в цих пляшечках з ромбовидними етикетками є одними з найбільш впізнаваних у світі, поряд з традиційними пляшками Кока-Коли. Їх дизайн не змінювався останні 100 років.
Під брендом Табаско виготовляють 7 різних соусів, які відрізняються за смаком, складом і пекучостю. Трирічній витримці піддається тільки класичний, справжній червоний соус Tabasco Original.
Найделікатнішим є солодко-гострий соус Tabasco Sweet’n’Spicy, потім йде соус «Баффало» (Tabasco Buffalo) для курячих крилець і зелений соус на основі перцю халапеньо Tabasco Green (в ньому немає кайєнского перцю).
Наступний за міцністю йде часниковий соус Tabasco Garlic (суміш з трьох перців). Найпекучішим є соус Tabasco Habanero.
Як приготувати соус Табаско: вибираємо правильні інгредієнти
Для отримання соусу, максимально схожого на Табаско, вам необхідно запастися кайеєским перецем. З цим у нас доволі складно, бо продавці мало тямлять в сортах перцю, називаючи весь гострий перець перцюгою. Зрозуміло, замість кайєннського перцю можна взяти будь-який інший гострий червоний перець.
Також слід уважно підходити і до вибору інших інгредієнтів. Зокрема, сіль не може бути йодованою, бо вона зіпсує смак та аромат соусу.
Ще важливіше використовувати якісний оцет, який краще приготувати вдома самостійно з винограду або сухого виноградного вина.
Як приготувати соус Табаско. Інгредієнти:
– перець кайєннський -1 кг;
– часник -2 великі головки;
– цукор – 6 ст. ложок;
– сіль – 6 чайних ложок;
– виноградний оцет – 6 десертних ложок.
Як приготувати соус Табаско: технологія
Перець добре вимити в проточній воді
і відрізати хвостики.
Скласти в чашу блендера і подрібнити в кашу разом з зернятами.
Часник почистит, помити, розчавити в часникодавці.
Перекладаємо подрібнений перець і часник в скляну банку. Об’єм банки має бути більший, ніж об’єм перцевої суміші, бо в процесі бродіння рівень суміші підніметься. Для вказаної кількості я взяла дволітрову банку.
До перцевої суміші додаю цукор та сіль. Добре все розмішую, закриваю горло банки гумовою рукавицею, закриваю банку (до шиї) чорним поліетиленовим мішком (бродіння повинно проходити в темноті), і ставлю в тепле місце.
Коли бродіння почнеться, гумова рукавичка підніметься і надується. Час від часу рукавичку потрібно знімати. перемішувати суміш, знову її натягати. Коли рукавичка опаде, а це свідчить про те, що ферментація припинилася, додаємо виноградний оцет. Але не весь відразу, а по 2 ложки в день. Після останньої порції оцту витримую суміш ще одну добу.
На наступний день протираю всю суміш через сито, щоб відділити насіння і залишки шкірки від перцю. Пробую соус на смак. При потребі можна додати цукру і солі. Якщо соус дуже густий, можна долити кип’яченої води і розвести його до бажаної консистенції.
Баняк з соусом ставлю на вогонь, доводжу до кипіння, на мінімальному вогні залишаю пріти 20-30 хвилин.
Далі розливаю в стерильні пляшечки і герметично закриваю стерильними кришками. Коли охолоне, ставлю в холодильник, де соус Табаско очікуватиме свого виходу в світ.