Рокарій – це різновид кам’яного садочка, в якому природнім чином поєднується краса каміння та рослин. Він ніби імітує підніжжя гір. Але ніяким чином хаотичне нагромадження каміння не можна назвати рокарієм. Для його створення існують певні дизайнерські прийоми і правила його облаштування.
Рокарій власними руками: вибір місця
Щоб рокарій ідеально вписався в облік вашого саду, дуже важливо вибрати для нього правильне місце. Кам’янисту композицію не облаштовують ані серед газону, ані в центрі присадибної ділянки. Площа рокарію не може займати більше, ніж п’яту частину ділянки.
Її роблять асиметричною і в кількох рівнях, притримуючись при цьому природності.
Стиль рокарію повинен органічно поєднуватися зі стилем відмостки, стінками припіднятої клумби, штучним озерцем чи струмочком.
Надзвичайно важливо правильно вибрати для рокарію рослини. Оптимально, коли третя частина рокарію буде відведена деревовидним рослинам. Пальма першості серед них належить хвойникам. Решту території віддаємо ґрунтопокривним рослинам.
Якщо у вас немає досвіду, не варто братися за облаштування великого рокарію. Для цього, можливо, вартує запросити спеціаліста. А от перевірити свої дизайнерські здібності можна, облаштувавши міні-рокарій. Наш покроковий майстер-клас реально може допомогти в цій справі
Рокарій власними руками: майстер-клас
1. Визначившись з місцем під розарій, вивчаємо структуру грунту. Якщо грунт пухкий, його необхідно ущільнити, щоб каміння з часом не просіло, особливо, під великими валунами.
2. Далі наступає творча частина роботи – кожному каменю знаходимо відповідне для його форми і розміру місце. Від того, як будуть укладене каміння, буде залежати краса і природність всієї композиції. Тому на цьому етапі роботи не вартує поспішати.
3. Якщо в тому місці, де ви вирішили облаштувати розарій, немає природного перепаду висоти, , його можна створити самостійно, комбінуючи каміння різних розмірів. Якщо є потреба, можна покласти камінь на камінь, скріпивши їх між собою бетонним розчином, або спеціальним клеєм. Це зробить конструкцію набагато міцнішою і стійкішою. Сезонні перепади температури, сніг і дощ не зруйнують її.
4. Укладаючи каміння, до «глядача» повертаємо найефектнішу його сторону. Велике каміння розташовуємо біля підніжжя композиції. Їх можна навіть частково вкопати. Цілини між валунами засипаємо галькою. Між каменями формуємо «кишені» для рослин, які заповнимо родючим грунтом.
Рокарій власними руками: вибираємо рослини
Рослинам, які висаджують в рокарій, приділяємо особливу увагу, адже разом з камінням, вони визначать лице нашого творіння
Чудово почувають себе в рокаріях хвойні: карликова сосна, пірамідальна ялинка, ялина подушковидна, карликові ялівці і туї.
За рахунок хвойних рокарій виглядатиме однаково гарно і взимку, і влітку. Місця між хвойними заповнюємо седумами, мохом та іншими грунтопокровними рослинами. Непогано впишуться в нижній ярус рокарію і хости з дрібним неяскравим листям. Гарного лазурового кольору в рокарій додасть вівсяниця сиза.
Можна порадити камнеломку, живучку, флокс шиловидний, ясколку. Вони прекрасно заповзають у всі щілини і роблять рокарій дуже привабливим. Комбінувати рослини можна скільки душа бажає, головне, щоб не перестаратися з пістрявістю.
.