Смачна гостра закуска, про яку варто згадати, – морква по-корейськи. Ще років 10 тому без неї не обходилося жодне застілля, бо любителям гострих страв вона, як бальзам на душу. Тому таки варто про неї згадати.
Багато хто купує моркву по-корейськи в супермаркеті, хоча приготувати її власноручно можна за пів години, маючи під рукою кілька морквин, олію і деякі спеції. Моркву по-корейськи використовують як самостійну закуску, а також, як доповнення до різноманітних салатів, бутербродів, м’ясних страв. Вона гарно поєднується з баклажанами та іншими овочами.
Морква по-корейськи: інгредієнти
- морква – 0,5 кг;
- сіль – 1 чайна ложка;
- цукор – 1-2 чайні ложки;
- лимонний сік або оцет 9% – 1 столова ложка;
- цибуля – 1шт;
- часник – кілька зубків;
- коріандр зернами – 1 чайна ложка;
- перець чилі (мелений) – до смаку;
- соєвий соус – 1 чайна ложка;
- олія соняшникова рафінована – 2 столові ложки.
Морква по-корейськи: технологія приготуваня
Для того, щоб страва вийшла смачною, моркву потрібно вибирати солодку, соковиту з тоненькою серцевиною.
Почищену і помиту моркву натираємо на спеціальній «корейській» тертці тоненькими довгими смужечками, подібними на локшину.
Моркву солимо, переминаємо руками і залишаємо її хвилин на 10-15, щоб вона пустила сік.
Тим часом чистимо цибулю і нарізаємо її півкільцями.
Чистимо зубки часнику і розчавлюємо його.
В сковорідці розігріваємо олію. Перекладаємо в сковорідку до олії цибулю і часник і смажимо, поки цибуля ледь не зарум’яниться. Знімаємо сковорідку з вогню.
Відтискаємо з морви сік і перекладаємо її в тарілку. Виливаємо до моркви просмажену з цибулею олію, обов’язково через ситечко, щоб смажена цибуля та часник не потрапили до моркви.
Додаємо цукор. Якщо морква дуже солодка, зменшуємо його кількість. Далі вливаємо соєвий соус, лимонний сік або оцет, мелений перець чилі, розчавлені зерна коріандру.
Щоб відновив свій смак та запах, попередньо прогрійте його на добре розігрітій сухій сковорідці.
Все добре перемішуємо і пробуємо на смак. Якщо потрібно. підкореговуємо, додаючи потрібних на ваш смак інгредієнтів. Якщо не вистачає гостроти, можна додати соусу Табаско. Але з ним треба поводитись обережно, починаючи з кількох капель.
І ще, стосовно часника. Багато хто часник не смажить, а додає сирий, розчавлений часникодавкою, безпосередньо в моркву. В такому випадку його смак в страві буде більш виражений. Перекладаємо моркву в банку , закриваємо кришкою і ставимо в холодильник. Хай морква по-корейськи настоїться, вона стане ще смачнішою.