Насиченого кольору, густа та дуже смачна кабачкова ікра на зиму за цим рецептом готується дуже легко. Вона прекрасно зберігається в комірці або пивниці.
Кабачкова ікра добра тим, що її можна їсти не тільки влітку та восени, а ще і зробити стратегічні запаси на зиму. Особливої вправності та кулінарного досвіду для приготування цієї смакоти не потрібно.
Вона буде набагато смачнішою, ніж куплена в магазині. Тим більше, що знаєш якої якості продукти використовуються в домашній консервації. І не важливо, що це – кетчуп, пікантні соуси до м’яса чи звичайні мариновані помідори.
Кабачкова ікра на зиму: інгредієнти
- кабачки – 3,5 кг;
- морква – 1,5 кг;
- цибуля – 1,5 кг;
- томатна паста – 5-6 столових ложок;
- часник – головка;
- оцет 9% – 4 столових ложки;
- сіль – 2-3столових ложки;
- цукор – 5-6 столових ложок;
- олія – 200 мл;
- перець чорний і червоний мелений, паприка, куркума – до смаку.
Для приготування кабачкової ікри вибираємо молоді кабачки з незрілим насінням.
Якщо маєте кабачки-переростки, їх також можна використати на ікру. Але потрібно буде вичистити з них насіння.
Кабачкова ікра на зиму: технологія приготування
Кабачки помити і почистити від шкірки. Моркву помити, почистити і натерти на тертці.
Цибулю почистити, помити і порізати подрібнити.
В сковорідку наливаємо пів порції олії, розігріваємо її і викладаємо моркву, щоб тушкувалася. Накриваємо кришкою, регулярно помішуємо, щоб не підгоріла.
Протушковану моркву перекладаємо в миску, а в сковорідку наливаємо другу частину олії і тушкуємо тепер цибулю. Цибуля повинна тільки дещо пожовтіти і зм’якнути.
Відкладаємо моркву і цибулю , щоб охололи.
Тепер беремося за кабачки. Щоб прискорити процес, кабачки потремо на кухонному комбайні, використавши насадку для картопляників. Якщо відділяється сік, можна його злити.
Якщо комбайна немає, тремо кабачки на тертці для буряків. Вони в процесі тушкування все одно перетворяться в однорідну масу.
Перекладаємо кабачкову масу в баняк з товстим дном і починаємо її уварювати, тобто випаровувати лишню рідину. Від тривалості цього процесу залежить густина нашої майбутньої кабачкової ікри і її кількість на виході.
Коли кабачки уварилися до потрібної густини, додаємо до них сіль, перець, цукор, томатну пасту,
приправи, розчавлений пресом часник, а також тушковану моркву та цибулю.
Перемішуємо і блендером збиваємо до однорідності. Повертаємо баняк на вогонь, хай покипить ще хвилин десять. Пробуємо на смак. При потребі додаємо ще сіль чи перець. Зауважу, що гарячою ікра буде здаватися більш перченою і солоною. Тому варто її охлодити.
Далі вливаємо в кабачкову ікру оцет і помішуючи, варимо ще 2-3 хвилини.
Тією ж ложкою, якою розмішували кабачкову ікру, розкладаємо її в стерилізовані банки і герметично закручуємо стерилізованими кришками. Все, кабачкова ікра на зиму готова.
P. S. За цим рецептом можна готувати кабачкову ікру і на щодень, тільки не треба додавати оцет.