Чи знаєте ви як приготувати смачну каву?

Як приготувати смачну кавуДля сотні мільйонів людей ранок розпочинається з чашечки кави. Якби ми їх запитали: як приготувати смачну каву, отримали б мільйон відповідей.
Які ж основні критерії визначають смак кави? Спробуємо в цьому розібратися.

 

Якщо врахувати, що під час приготування кави, в нійі відбуваються фізичні і хімічні процеси, то підхід до цієї теми буде дещо науковий. Шкільних знань нам для цього буде цілком достатньо.

Кожен любитель кави скаже: від інших напоїв кава відрізняється гіркотою. Скільки гіркоти має бути в “правильній” каві? Рівно стільки, щоб вона не перебивала інші смакові відтінки цього божественного напою.

На жаль, на нашому ринку з’явилося багато торгових марок кави, які реклама видає за якісні, тим самим нав’язуючи споживачеві неправильні критерії смаку. Ось і “насолоджуються” люди день за днем неякісною кавою.

Уся хімія в чашці кави

Що ж, давайте по порядку. Які речовини роблять каву гіркою? Кофеїн, присутній в каві, надає їй дещо гіркуватого смаку, хоча не він головний винуватець гіркоти. Набагато більше впливають на смак напою феніліндани та лактони – похідні хлорогенової кислоти. Ці компоненти з’являються під час обсмажування зерен. Чим сильніше просмажені зерна, тим гіркіший буде напій. Цим недоліком грішить кава багатьох розкручених торговихмарок.

Як приготувати смачну каву: співвідношення води та кавових зерен

На смак напою дуже впливає співвідношення води і кави. Любий досвідчений бариста порекомендує таке співідношення: на 1 л води 50 г меленої кави або 1 г кави на кожні 16 мл води.

Як приготувати смачну каву

Якщо збільшити кількість кави, напій вийде більше гірким, якщо води – вийде водянисте незрозуміло що.
Варто сказати, що на смак кави впливає і якість води. Найгірший варіант – хлорована вода з крану. Тому найкраще заварювати каву на м’якій бутильованій воді.

Як приготувати смачну каву: коригуємо температуру і час приготування

Час приготування кави, тобто процес екстракції компонентів кави водою, можна умовно розділити на три стадії. Першими екстрагуються кислі компоненти з характерним фруктовим смаком. Друга стадія – виділяються компоненти із запахом і смаком карамелі. Останніми екстрагуються гіркі фракції.

Швидке приготування кави при високій температурі закінчиться на першому етапі. Кава вийде кислуватою, не надто гіркою, але смаковий букет не розкриється повністю.
Якщо каву переварити, в смаку напою домінуватиме гіркота.
Відповідь на питання як приготувати смачну каву, як завжди – десь посередині, тобто між цими двома крайнощами.

Як приготувати смачну каву
На смак кави певним чином впливає температура води. Ідеальним вважається інтервал 91- 98 градусів. Якщо температура вища, кава додатково “обпалюється” і вміст гіркоти збільшується
Надто низька температура збільшить час приготуваннякави, гіркоти буде менше, але фруктова кислинка і “карамельность” не проявляться. Тому один і той же сорт кави зварений в турці, кофемашині і гейзерній кавоварці відрізнятиметься своїми смаковими якостями.

Як приготувати смачну каву: якість кавових зерен і їх помол

 

Як би ми не вивчали техніку приготування кави, смачний напій не вийде, якщо якість зерен низька.
Каву ділять на дві категорії арабіку і робусту. Якщо арабіка має повний і гармонійний смак, то у робусты, яка містить багато фенолів, піролів і з’єднань сірки, смак жорсткіший.

Як приготувати смачну каву

Помол теж дуже впливає на смак кави. Якщо він грубий, екстракція усіх хімічних сполук буде не повна і напій вийде рідкуватим.

Як приготувати смачну каву

Занадто мілкий помол дозволить дуже швидко витягнути усі компоненти, але, на жаль, ті, які не покращують смак кави. Знову ж таки, золоту середину вивизначаєте, керуючись своїм смаком.

Як приготувати смачну каву: чим поліпшити смак

Як приготувати смачну каву з того, що у нас є у баночці, якщо початковий матеріал не найкращої якості?

Як не дивно, ситуацію можна виправити, додавши в киплячу каву дрібочку солі. Сіль, інакше кажучи, хлорид натрію – NaCl, має здатність вступати в хімічну реакцію з фенілінданами і лактонами хлорогенової кислоти, зв’язуючи їх молекули, тим самим зменшуючи гіркоту.

Як приготувати смачну каву

Можна теж при заварюванні додати щіпку кардамону або ванілі, що надасть напою досить оригінального смаку. Зміють смак кави вершки та молоко.

Думаю, що ви зрозуміли, що приготувати смачну каву це непросто, хоча і великої складності в цьому теж немає. Тепер, коли ви вникнули в тонкощі цієї справи, ваша вранішня кава буде набагато смачнішою. А на завершення жартівливий тест “Яка ви кава”

Секрети смачної кави

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.