Квашені огірки на зиму

Квашені огірки на зимуХоча про смаки ми сперечатися не будемо, але з впевненістю можна сказати, що квашений огірок – лідер серед всіх солінь. Простий рецепт приготування на ваш розсуд.

 

 

 

 

Поява цього смаколика має своє передісторію. Як вважать дослідники до нас він потрапив мандруючи із «варяг у греки». Як знаємо, це шлях існував десь з кінця IX по початок XIII століття.

 Втім, не настільки важливо як до нас попали огірки і яким чином їх навчилися квасити, очевидний той факт, що додавши до нього наші рідні рослин, такі, як кріп, часник та хрін, нові смакові властивості набув не тільки квашений огірок, але і сам розсіл. Його активно стали використовувати не тільки для «оздоровлення» після святкувань, але і в кулінарії для приготування різних страв.

 Одним слово – квасимо огірки, бо вони того варті!

 Квашені огірки на зиму: інгредієнти

З розрахунку на однолітрову банку:

  • огірки – 600 г (приблизно);
  • пучок кропу ( парасольки);
  • шматочок кореня хріну;
  • листок хріну;
  • кілька листочків вишні, смородин, дуба;
  • по кілька зерен чорного і духм’яного перцю;
  • шматочок перцю чилі (якщо смакують гострі огірочки);
  • часник – 2 зубки;
  • сіль – 1 столова ложка солі(з гіркою).

Квашені огірки на зиму: технологія приготування

Для квашення вибираємо огірки молоді, рівненькі, щоб вони гарно упакувалися в літрову банку. Більші огірки використаємо для ніжинського салату.

Перед засолюванням відсортовані та помиті огірки заливаємо холодною водою на кілька годин.

Квашені огірки на зиму

Миємо всю зелень, чистимо часник, корінь хріну. Нарізаємо його поздовжнім смужками, якщо він грубий.

Квашені огірки на зиму

Розкладаємо по банках зелень, перець, часник, порізаний кусочками часник. Далі щільненько укладаємо огірки.

Квашені огірки на зиму

Розсіл для огірків можна зробити двома варінтами.

Перший варіант: безпосередньо в банку кладемо столову ложку солі з гіркою і заливаємо до верху холодною водою і розкалатуємо, щоб сіль розчинилася.

Другий варіант: заливаємо в кожну банку холодну воду, потім зливаємо зі всіх банок в одну ємність. Перемірюємо мензуркою. І з розрахунку на 1 л води додаємо 2 ст. ложки солі. Все добре перемішуємо до розчинення солі.

Заливаємо банки з огірками солоною водою і залишаємо на кілька днів до появи піни. Це означає – огірки почали бродити.  Вони дещо пожовтіють. 

Квашені огірки на зиму

Кілька днів – це скільки? Все залежить від температури в приміщення. Що вища температура, то активніше буде бродіння. Ну, і звичайно, чим довше вони бродитимуть в банці, то кислішими вони стануть потім. Отже орієнтуємося приблизно на 2-3 дні. В процесі бродіння рівень розсолу в банці підніметься, тому не варто доливати його до самого-самого верху. Поки огірки бродять, піну треба знімати.

Коли огірки в банці вкисли,  розсіл зливаємо в окремий баняк. В банки з огірками вливаємо холодну воду і, калатаючи банку, добре промиваємо огірки, воду зливаємо.

Зібраний розсіл доводимо до кипіння. Киплячим розливаємо по банках. Залишаємо до повного охолодження. Знову зливаємо охололий розсіл, доводимо до кипіння і знову киплячим заливаємо огірки.  Чекаємо повного охолодження.

Третій раз повторяємо цю процедуру, тільки зразу закатуємо огірки стерильними кришками. Якщо огірки дрібненькі, робимо тільки дві заливки. Тобто після другої заливки киплячим розсолом, відразу закатуємо кришкою.

квашені огірки на зиму

Перевертаємо банки вверх дном, укутуємо пледом. І тримаємо так до повного охолодження.   А далі банки з квашеними огірками переносимо на зберігання в пивницю або в комірку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.