За двадцять хвилин реально приготувати дуже смачний плавлений сирок, який за консистенцією схожий на всім відомий Янтар, але в рази смачніший і без всяких шкідливих домішок. А ще ви зможете надати йому особливого смаку. Як? Ділюся секретами.
В домашніх умовах дуже легко і просто, буквально за 20 хвилин, можна приготувати смачний плавлений сирок. За смаком він буде схожий на всім відомий сирок «Янтар», але в рази корисніший, бо ми точно знаємо, що ніякої шкідливої хімії там немає. А якщо трохи додати видумки, то може бути бомбезний сирок з смаком грибів, паприки, кропу і т. д. Про це трохи пізніше.
Плавлений сирок: інгредієнти
- сир кисломолочний – 400 г;
- масло вершкове -50 г;
- яйце -1 шт;
- цукор – 1 чайна ложка;
- сіль – 1 чайна ложка (без гірки);
- сода – 1 чайна ложка;
- лимонна кислота – на кінчику ножа;
Плавлений сирок: технологія приготування
Спочатку кілька слів про сир. Брати магазинний сир не раджу. Можна тільки намарно перевести продукти. Отже сир – домашній, не мокрий і не дуже сухий. Нормальний добрий сир, достатньо жирний. Ну, і звичайно, щоб не був квасним. З рештою продуктів – все зрозуміло.
Перекладаємо сир в миску, додаємо до нього яйце, м’яке вершкове масло, сіль, цукор, лимонну кислоту, соду.
Перебиваємо все блендером в однорідну масу.
Перекладаємо сирну масу в банячок з потовщеним дном або тефлоновим покриттям і на середньому вогні, помішуючи, плавимо. Якщо такого баняка немає, тоді – на водяній бані.
Як тільки маса стане рідкуватою, знімаємо з вогню і блендером ще раз перебиваємо , щоб не було жодної грудочки. Текстура сирка робиться гладкою і шовковистою.
Повертаємо баняк на плиту, зменшуємо вогонь його до слабенького. Помішуючи сирну масу, доводимо її до закипання. Як тільки закипіло, знімаємо з вогню, робота закінчена.
Даємо сирній масі охолонути хвилин 10. А далі перекладаємо в контейнер. Коли охолоне зовсім, закриваємо кришкою і ставимо в холодильник. Ми отримали базовий плавлений сирок.
Ну, а тепер про творчу сторону процесу. Вона , як на мене, найцікавіша. Сьогодні я вирішила зробити плавлений сирок доволі пікантним – з шматочками сухого перцю чилі. Пікантність, звичайно, залежить від кількості перцю На невеличкий контейнер 1,5 чайної ложечки мені буде в сам раз.
Які варіанти сирочка можна приготувати ще? Їх безмежна кількість – з паприкою, з прованськими травами, з маленькими шматочками оливок, з підсмаженими шматочками бекону, з часником, молодим зеленим кропиком.
Попередній сирок я приготувала з грибами. Дві шапочки сушених білих грибів спеціально залишила, коли варила грибову зупку. Пів цибулинки посмажила з порізаними відвареними шапочками, потім все перебила блендером і додала до теплого плавленого сирка. То було божественно смачно!!!
Коли плавлений сирок охолоне, намазую його на скибку домашнього хліба або багета ( краще відразу на дві, щоб не бігати за добавкою туди-сюди) і кайфую від задоволення!!!!
!