Медичну маску потрібно надягати всім, хто контактує з хворими, хто має ознаки респіраторного захворювання, особливо тим, хто кашляє. І, звичайно, для перебування в громадських місцях в період епідемії. Сьогодні, зіштовхнувшись з проблемою дефіциту медичних масок, можна за пів години без особливих зусиль виготовити медичну маску власноручно
Медична маска- навіщо вона нам?
Коронавірус COVID-19 подібно лавині захоплює Європу. Долетіла ця біда і до України. Лікування хвороби – це справа лікарів. Наша з вами справа всіма можливими способами старатися уникнути цієї напасті. Найкращий спосіб – це самоізоляція, тобто уникнення всі контактів. Для цього і оголошений карантин.
Але час від часу виникає потреба контактувати з зовнішнім світом. Це необхідність піти в аптеку за ліками чи в магазин за покупками, вигуляти собаку. В цьому випадку необхідно захистити органи дихання від можливості попадання в них віруса. І тут без захисної маски не обійтись ніяк. В аптеках їх немає, невідомо коли привезуть. А якщо привезуть , то ціни на них будуть захмарні.
Медичну маску потрібно надягати всім, хто контактує з хворими, хто має ознаки респіраторного захворювання, тим, хто кашляє, особливо. І звичайно, для перебування в громадських місцях в період епідемії. Тому медична маска повинна добре закривати підборіддя, рот і ніс – до очей.
Вирішити цю проблему зовсім нескладно, якщо пригадати уроки трудового навчання. Клапоть щільної тканини (бавовняної або лляної), кусок гумки, голка, нитки для шиття, від сили пів години часу – це все, щоб пошити медичну маску власноруч. А якщо додати трішки фантазії то мажна маску зробити оригінальною і красивою, прикрасивши її, наприклад, вишивкою
Медична маска власноруч: матеріали та інструменти
– щільна тканина (льон або бавовна)
– гумка
– нитки для шиття;
– лінійка;
– олівець;
– голка, ножиці.
Як пошити медичну маску власноручно
Для початку тканину необхідно випрасувати. На виворітній стороні тканини викреслюємо прямокутник розміром 36Х30.
Складаємо тканину вдвоє, у нас утворився прямокутник розміром 30Х18. Зверху накладаємо такого ж розміру кусок нетканої тканини для ущільнення маски. Можна замінити кількома шарами марлі. Але то вже за бажанням.
Сторону довжиною зшиваємо швом «голка назад», відступивши від краю 0,6 -0,8 см.
Вивертаємо маску на лицьову сторону і прасуємо її.
Складаємо маску «гармошкою», зашпиливши кожну складку по боках шпильками.
Добре запрасовуємо складки. закріплюмо складки швом “голкав перед”, виймаємо шпильки.
З вузьких сторін заготовки робимо підгин з закритим зрізом, заріплюємо шпильками і запрасовуємо праскою. Закріплюємо підгин швом «голка назад», попередньо вийнявши шпильки.
Відрізаємо два кусочки гумки довжиною 18 см
Протягаємо гумку через куліски з двох сторін маски.
Зав’язуємо вузлики, відрегулювавши потрібну довжину.
Протягуємо гумки так, щоб вузлики сховалися в середину куліски.
Все, стильна медична маска готова. До речі, якщо хочете зробити медичну маску більш непроникною, її можна ущільнити нетканою тканиною.
І ще одне уточнення – якщо у вас є швейна машина, можете нею скористатися, медична маска буде готова до вжитку ще швидше.
Однієї медичної маски маски вам буде недостатньо, бо її потрібно змінювати кожних 3-4 години.. Після цього маску потрібно випрати з милом, висушити і випрасувати