Що таке пельмені? Це – м’ясний фарш заліплений в тісто. Щоб страва вийшла дійсно смачною, треба знати деякі секрети приготування тіста і фаршу.
Невеличка історична довідка
Коли саме і де появилася пельмені невідомо, оскільки багато народностей намагаються приписати авторство цієї страви собі. Але більшість дослідників вважають, що батьківщина пельменів – Китай.
Пройшовши довгий шлях, в 15 столітті пельмені опинилися на столах уральських і сибірських жителів. Так або інакше, страва сподобалися усім, швидко прижилася і стала подаватися і до святкового столу, і в якості звичайної трапези. Тим більше, що сибірські зими сприяли довгому зберіганню сирих заморожених пельменів. Це були такі собі перші напівфабрикати.
Традиційні пельмені, мабуть, як жодна інша страва, мають безліч кулінарних побратимів по всьому світу. Це китайські цзяоцзи, вонтони, кавказькі хінкали, азіатські манти і чучвара, італійські равіолі і, навіть, юдейські креплах.
У всіх цих, поза сумнівом, унікальних по-своєму стравах є своя особлива родзинка. Є вона і у пельменів: декілька сортів м’яса, власноручно приготоване тоненьке тісто і обов’язкове додавання спецій до води, в якій вони варяться.
Як приготувати пельмені: інгредієнти
Тісто:
– борошно пшеничне – 3 склянки (450 г);
– вода (кип’яток) – 1 склянка;
– рослинна олія – 1-2 ст. ложки.
Начинка:
– м’ясо ( телятина, свинина, курятина в рівних частинах) – 900 г;
– цибуля ріпчаста – 1 шт;
– перець мелений чорний, червоний, сіль – до смаку:
– приправа « Прованські трава» – до смаку.
Як приготувати пельмені: технологія приготування
Пельмені вийдуть смачними, якщо тісто буде тоненьким і не розварюватиметься під час готування.
Тому найкращим буде тісто за таким рецептом:
Поки тісто відпочиває, готуємо м’ясний фарш. Смак пельменів, звичайно, формує м’ясо. Насмачніші пельмені виходять тоді, коли використовуємо кілька видів м’яса. Зазвичай я беру свинину, телятину, курятину або індюшатину в рівних частинах. Але фарш можна компонувати за своїм уподобанням. Комусь подобається більш жирні пельмені, тоді беремо більше свинини. Якщо ви рахуєте калорії, можна зупинитися на курятині і телятині. Яку би ви начинку для пельменів не готували, м’ясо повинно бути ідеальної свіжості і, бажано, не морожене. Я б не радила брати готовий фарш в магазині. Ну, я думаю, що ви розумієте чому.
М’ясо очищаємо від плівок, миємо, ріжемо на кусочки і мелемо м’ясорубкою з дрібним ситечком. Цибулю також пропускаємо через м’ясорубку. Але я використовую блендер – перебиваю цибулю в однорідне пюре. Цибуля краще і рівномірніше розподілиться в фарші.
Додаємо до фаршу сіль, перець, “Прованські трави” і доливаємо трохи холодної води. Добре пермішуємо фарш. Він не повинен бути надто тугим, але і не рідким. Пельмені вийдуть соковитими. Щоб перевірити фарш на сіль і перець. можна сформувати маленьку котлетку і підсмажити її.
Розтачуємо тісто на стільниці. Що тонше тісто, то пельмені смачніші. Формочкою, діаметр якої не більше 5 см, вирізаємо кружечки
і накладаємо фарш.
Заліплюємо тісто по дузі
і з’єднуємо кінчики пельменя.
Викладаємо пельмені на тацу, попередньо підсипану борошном.
Тацу ставимо в морозильну камеру. Через 2 години їх можна перекласти в поліетиленовий мішечок і зберігати, як стратегічний запас.
Другу частину пельменів можемо зварити. Для цього в банячок наливаємо воду, додаємо лавровий листочок, кілька зернин перцю, підсолюємо її, доводимо до кипіння. Як тільки вода закипить, вкидаємо пельмені, доводимо до кипіння. Далі зменшуємо вогонь варимо пельмені ще 5-6 хвилин.
Виймаємо їх з води, поливаємо маслом, можемо притрусити подрібненою зеленю. Зрештою, далі кожен поступає так, як йому смакує – комусь кетчуп, комусь майонез, комусь оцет.
Коли мені хочеться чогось особливого, я варю пельмені в курячому бульйоні. Перекладаю в тарілку зварені пельмені, доливаю бульйон. притрушую подрібненою зеленню і… насолоджуюсь смаком!!!!
Ну, і на останок: з вказаної кількості продуктів виходить 2 кг готових пельменів. Смачного!