Сьогодні про користь сала не говорить тільки лінивий. Навіть лікарі, які лякали любителів сала високим холестерином, що провокує серцево-судинні захворювання, змінили свою думку. Але і з салом, так як із іншою смакотою, треба знати міру.
Приготувати сало можна різними способами: засолити, запекти, закоптити, зварити. Кожний спосіб приготування має свої переваги та недоліки. Пропоную вам спосіб, який недоліків немає.
Ідеальний спосіб приготування сала
Солене сало – надлишок солі, копчене – не надто корисно, варене в воді та запечене сало – багато втрачає в вазі, воно просто топиться.
Пропоную вам оригінальний спосіб приготування сала, при якому воно не втрачає вагу, зберігає аромат всіх спецій, чудово ріжеться на шматочки, а смак його дуже збалансований – ніжний і гострий одночасно. Весь процес приготування займе дуже мало часу. А безпосередня ваша участь в цьому процесі мінімальна. Одним словом – ідеальний спосіб приготування сала! Не вірите? Перевірте!
Між іншим – авторство рецепта собі не присвоюю, надибала на нього на просторах Інтернету. Опробувала і ділюся з вами!
Оригінальний спосіб приготування сала
Інгредієнти:
– шматок підчеревини – 1кг;
– сіль – 2 ст. ложки;
– перець червоний пекучий – ½ чайної ложки;
– червона паприка – 1/2 чайної ложки;
– лавровий листок – 2-3 шт;
– зернятка коріандру – 1 чайна ложка;
– чорний мелений перець – ½ чайної ложки;
– суміш сухих трав « Прованські трави» – 1/2чайної ложки;
– часник – 3-4 зубочки.
Оригінальний спосіб приготування сала: технологія
Вибираючи сало, перевагу варто віддати підчеревині, бо в ній сало перешароване з м’ясом. Шматок підчеревини потрібно промити в холодній воді. Шкірку гарно пошкребти ножем і ще раз добре промити в воді. Просушити шматок рушником і відставити.
Тим часом готуємо суміш солі і приправ. Зернятка коріандру розчавлюємо, Суміш перців мелемо, подрібнюємо лаврове листя, додаємо мелений червоний перець та паприку, сушені ароматні трави.
Вичавлюємо через прес часник. Все ретельно перемішуємо.
Розрізаємо сало на дві частини і натираємо шматки підготовленою сумішшю зі всіх сторін, втискаючи її в сало.
Відрізаємо від рукава для запікання кусок, який за розмірами більший від шматків сала. Ділимо цей кусок рукава вздовж на дві частини. На кожну частину викладаємо шматок сала. Щільно замотуємо в плівку і зав’язуємо кінці.
Відрізаємо ще один кусок рукава для запікання, але він має бути набагато довшим. Закладаємо в нього запаковані куски сала, максимально витискаємо повітря і дуже туго зав’язуємо.
Тепер наступає заключний етап. Перекладаємо рукав з салом в баняк і заливаємо водою так, щоб вузол був над поверхнею води. Бо вода не повинна попасти в середину рукава ні за яких умов.
Рукав з салом намагатиметься піднятися наверх, навіть перевернутися догори ногами. Щоб цього не сталося, можна придавити тягарцем. У мене роль тягарця виконали два важкі ножі.
Доводимо воду до кипіння, зменшуємо вогонь, щоб вода не надто активно булькала. .
Через годину виймаємо рукав з води, нехай вистигне. Звільняємо сало від упаковки і ставимо на годинку в холодильник, щоб затужавіло.
А далі подаємо до столу. Ароматне і ніжне, воно чудово смакує з гострим соусом тобаско і чорним хлібом. Не просто смачно, а дуже смачно!