Приготування борщу – це процес, який займає багато часу. Прискорити його можна, якщо мати готову борщову заправку. То чому б не запастися нею заздалегідь. Пропоную рецепт борщової заправки з покроковими фото.
Борщова заправка: для чого її готувати заздалегідь?
Перша причина
Осінь – пора, коли буряк , морква, цибуля та перець найдешевші. Звичайно, їх можна купити на оптовому ринку і зберігати до весни в підвалі. Але не у кожного вдома є підвал. Та і в підвалі частина запасів псується. А в банці, у вигляді борщової заправки, овочі можуть зберігатися до нового врожаю.
Друга причина
Ви – людина дуже занята, часу на приготування їжі обмаль, а їсти хочеться завжди. І не тільки вам, а ще і всім домашнім. А борщ – то така чудова страва! Їсти його можна і на другий день, бо він стає ще смачнішим. І в цьому випадку борщова заправа стає тією палочкою-виручалочкою, яка дозволить подати борщ до столу вже за годину. Якщо підготувати бульйон заздалегідь або варити пісний борщ, то це відбудеться ще швидше.
Ну, і на додаток вартує зазначити: якщо до борщової заправки додати кілька ложок сметани або домашнього майонезу, до столу ви можете подати ще і чудовий салат.
Тому раз в рік, восени, вартує виділити 2-3 години для приготування борщової заправки. Маю надію, що вас переконала.
Борщова заправка: інгредієнти
– червоний столовий буряк – 5 кг;
– цибуля -1 кг;
– болгарський перець – 0,5 кг;
– морква -1 кг;
– цукор – ½ склянки;
– вода – 1/2 склянки;
– оцет 9% – 1 склянка;
– сіль – до смаку;
– олія – ½ склянки;
– перець чилі – 1-2 штуки;
– лавровий листок – 3-4 штуки;
– перець духмяний та чорний по 10 зерен.
Як приготувати борщову заправку: технологія
Вибираємо буряки приблизно одного розміру, добре миємо їх, перекладаємо у баняк і варимо їх до напівготовності. Зливаємо воду і залишаємо, щоб охололи.
Тим часом чистимо від лушпиння цибулю, миємо і дрібно її нарізаємо.
Помиту моркву чистимо, миємо і натираємо на тертці.
З болгарського перцю видаляємо серцевину, миємо його і нарізаємо на шматочки.
З буряка знімаємо шкірку.
Тремо його на буряковій тертці.
Всі подрібнені овочі перекладаємо в баняк, додаємо спеції, цукор, вливаємо воду та олію. Постійно помішуючи, доводимо до кипіння. Зменшуємо вогонь і продовжуємо тушкувати овочі ще 45 хвилин. Пробуємо заправку на смак і при потребі додаємо певні інгредієнти. Вливаємо оцет, все добре перемішуємо і тушкуємо ще кілька хвилин.
Зменшуємо вогонь до мінімуму і розкладаємо борщову заправку в стерильні банки. Відразу закриваємо їх стерильними кришками і перевертаємо догори дном. Коли вони вистигнуть, переносимо до комори.
Для зберігання борщової заправки найкраще використовувати півлітрові банки.
З цієї кількості продуктів виходить 8-9 півлітрових банок.
Правда , що рецепт борщової заправки дуже простий? Скористайтесь ним, не пошкодуєте!