За різдвяними традиціями червоний пісний борщ доповнюють вушками або, як їх ще називають, крепликами. Це такі дрібненькі варенички з грибовою або оселедцевою начинкою.
За різдвяними традиціями червоний пісний борщ доповнюють вушками або, як їх ще називають, крепликами. Це такі дрібненькі варенички з грибовою або оселедцевою начинкою.
Знаковою стравою на столі у Святвечір, крім куті, є пісний борщ з вушками. Приготування цього борщу – це ціле дійство, у всякому разі, для мене.
Смак вареників з квашеною капустою залежить в першу чергу від правильно приготованої начинки, тобто від смаку самої капусти. Тому смак вареників, так як і капусняк, у кожної господині буде трішки відрізнятися.
Відразу зазначу: буряковий квас не є окремою стравою, але без нього не вийде приготувати правильний різдвяний борщ. Не знаю як у вас, але в нашій сім’ї борщ не закваснюють оцтом, тільки буряковим квасом. Якщо ви не знаєте як приготувати буряковий квас, вам сюди, велком.
Чи вірите ви у чудеса, чи просто вважаєте, що чудес не буває, бувають тільки співпадіння? До чого я веду? А от до чого. Прочитала на блозі Пані Стефи про те, як вона отримала в презенті файний кусень норвезького лосося, і поділилася рецептом його соління. Промелькнула думка: от би мені таке щастя, і я б засолила!
У вас бувають забаганки? Хм, а в кого їх не буває. Отож забаглося мені сьогодні печеної картоплі, і не просто печеної, а з саламахою.
Чи не пора нам відвести душу біля капусняка? Яка ж зима без нього, це ж така смакота! Хоча всі знають як приготувати капусняк, я насмілюся вам запропонувати наш родинний варіант цієї страви.
Пізня осінь прикрасила прилавки базарів і супермаркетів яскраво-помаранчевими плодами хурми. В Азії вважають, що хурма – це дар богів людям. Не дивно, бо цей плід не тільки прекрасно втамовує голод, він також здатен забезпечити людський організм енергією і вітамінами, які так необхідні для його нормального функціонування.
Сьогодні я вирішила урізноманітнити меню сирною зупою, бо капусняк та борщ вже надоїли.
Але на очі мені попалися пречудові печериці. Тому плани дещо помінялися і вийшов такий собі мікс – сирно-печерична зупа. Звичайно, було б краще, якби печериці були «вільного вигулу», а не з теплиці. Але де ж їх сьогодні знайдеш! Зрештою, вийшла моя сирна зупа з печерицями теж ароматною та смачною. Continue reading
Випадково в городі серед опалого листя надибала два чудові кущики щавлю, яким вдалося пережити заморозки. Ну як не приготувати зелений борщ, щоб на мить повернутися в весняну пору.
Звичайно, можна з морозильника або банки витрясти щавель, який заготували ще влітку, але тут він, як весною, свіженький!!!