Хіба тістом для вареників когось можна здивувати?
Виявляється можна. Моя сусідка, господиня з великим життєвим досвідом, була щиро здивована рецептом заварного тіста для вареників. Скуштувавши мої “шедеври”, похвалила. Тепер цим рецептом тільки і користується.
Скажу відразу: це тісто ідеально підходить для вареників, пельменів і чебуреків. В чому секрет заварного тіста для вареників?
Він полягає в тому, що замішують тісто на крутому окропі і без яйця. З цього тіста ліплять вареники, які готують в піст.
Ще одна перевага заварного тіста в тому, що його можна розтачати до напівпрозорого стану. Воно ніколи не розварюється і не розтріскується при заморожуванні.
Рецепт заварного тіста для вареників
Інгредієнти:
– пшеничне борошно вищого гатунку – 3 чашки;
– кипляча вода -1 чашка;
– рослинна олія або вершкове масло – 1-2 ст. ложки;
– сіль – ½ чайної ложки.
Як ви зрозуміли, співвідношення борошно-вода 3: 1.
Покроковий рецепт заварного тіста для вареників
1. У миску всипаємо 3 чашки просіяного пшеничного борошна, перемішуємо борошно з сіллю.
2. До борошна вливаємо чашку крутого окропу.
3. Додаємо вершкове масло або олію і ложкою дуже швидко замішуємо.
4. Далі тісто обминаємо руками до тих пір, поки воно не стане однорідним. Все робимо дуже швидко.
5. Тісто перекладаємо в миску, накриваємо теплою тарілкою. Даємо йому відпочити мінімум 30 хвилин.
6. Коли тісто відпочило, відділяємо частину, викладаємо на стільницю і тачалкою розтачуємо його до потрібної товщини. Тісто настільки пластичне, що його можна розтачати до 1 -2 мм. Для вареників досить товщини 2- 3 мм.
7. Спеціальною формою або склянкою, діаметром близько 7 см, вирізуємо з тіста кружечки. “Відходи” теста повертаємо в миску, беремо наступний шматок і повторюємо увесь процес, поки не використаємо все тісто.
8. Наповнюємо вирізані кружечки теста будь-якою начинкою, пальцями ретельно защипуємо краї вареника.
9. Готові вареники викладаємо на тацю або плоску тарілку.
10. Воду, в якій готують вареники, солити вже немає потреби, оскільки сіль ми додали в тісто при замісі. Закидаємо вареники в киплячу воду, акуратно помішуємо ложкою, щоб вони не прилипли до дна. Як тільки вареники спливли, збавляємо вогонь до мінімуму і готуємо ще 2 хвилини. Подаємо вареники до столу поливши їх вершковим маслом, сметаною або підсмаженою до золотистого кольору цибулею.
Потрібно зазначити, що м’якість і пластичність тіста залежить від якості пшеничного борошна. Тому, можливо, кількість води потрібно змінювати.