Ґаляретку (желе) використовують для тістечок, тортів та пляцків, коли їм треба надатидати кисленької нотки смаку. От будемо її готувати сьогодні.
Трохи ностальгійного
Червоних порічок цього року вродило достатньою. На компоти вистачає. Що би з них такого зробити, щоб добро не пропадало?
Згадались мені крухі тістечка з люкром “Поцілуйчики”, перекладені порічковою галяреткою, які колись пекла бабуся Юля. То були її фірмові тістечка. Ні одне свято не обходилося без них.
Якщо хтось не розуміє, перекладу: то такі солодкі пісочні тістечка зверху покриті збитим підсушеним білком і склеєні між собою квасненькою порічковою ґаляреткою. Вони були такого невеличкого розміру, що відразу поміщалися в роті і десь там швиденько танули. Смакота нереальна! Хай ті хвалені макаруни сховаються.
Зрештою, що про них розповідати. Принагідно спечу і рецепт викладу. А поки що готуймо ґаляретку»!
Ґаляретка (желе) з порічок
Інгредієнти:
- червоні порічки – 1 кг;
- цукор – 0,5 кг;
- загущувач для джемів 2:1
Ґаляретка (желе) з порічок: технологія приготування
Порічки очищаємо від гілочок,
викладаємо в друшляк і промиваємо в проточній воді.
Доливаємо до порічок пів склянки води і ставимо на вогонь. Доводимо суміш до кипіння, знімаємо пінку і варимо 5 хвилин.
Знімаємо баняк з ягодами вогню і їх розчавлюємо їх. Блендером це робити не вартує, бо подрібняться кісточки і ґаляретка набуде гіркуватого присмаку. Краще використати товкачик для картоплі.Відкладаємо проварені порічки, щоб вони повністю вистигли.
Як тільки суміш вистигне, через кілька шарів марлі або густе ситко, вичавлюємо весь сік. Він буде доволі густий. Відходи викидаємо
Переливаємо сік в баняк і знову доводимо до кипіння. Додаємо загущувач і добре перемішуємо, щоб він повністю розчинився.
Ще раз доводимо суміш до кипіння і тепер додаємо цукор. Варимо ще 7-8 хвилин, час від часу помішуючи ложкою, щоб не желе не пристало до дна.
Знявши з вогню, відразу розливаємо в стерилізовані банки і герметично закриваємо стерилізованими кришками. Перевертаємо банки «догори ногами» і залишаємо їх вистигнути. Ґаляретка виходить гарної густої консистенції, вона гарно намазується.
Використовувати можна до тістечок та тортів, коли їм требо додати кисленької нотки смаку.