Більш, ніж впевнена, ця страва багатьом незнайома. Але, якщо скористаєтесь запропонованим рецептом, гарантую – справжні гурмани оцінять смак цього делікатесу.
Свинячий шлунок не часто буває на нашому столі, хіба у вигляді сальцесону. Але у кухнях багатьох країн є рецепти приготування шлунків – телячих, баранячих, свинячих. Чого вартує знаменита польска флячкова зупа з яловичого шлунка!
Правильно фарширований свинячий мацьок може стати екзотичною окрасою столу і приємно здивувати ваших гостей. У мене цю страву люблять всі, тому готую її досить часто.
Як приготувати фарширований шлунок
Інгредієнти:
– свіжий свинячий шлунок – 1шт;
– картопля – 1 кг;
– цибуля – 2-3 шт;
– свинина (підчеревина або ошийок) – 0,5 кг;
– яйця – 2 шт;
– крохмаль – 1-2 ст. ложки;
– сіль, перець мелений чорний, червоний;
– приправа «Прованські трави»;
– олія рослинна – 2-3 ложки.
В приготуванні цієї страви важливо правильно вибрати свинячий шлунок. Він мусить бути дуже свіжим. Його колір має бути рожево-сірим, блідим. Запах шлунок має доволі специфічний, але він не повинен пахнути зіпсутим м’ясом.
Готуємо свинячий шлунок до фарширування
Перш за все, свинячий шлунок необхідно добре промити у проточній воді, очистити його від слизу та кусочків жиру. Далі натираємо шлунок зверху і з середини грубою сіллю і залишаємо його на пів години. Промиваємо ще раз з обох сторін.
Блендером подрібнюємо 1-2 цибулини в пюре.
Перекладаємо цибуляне пюре в миску до свинячого шлунка, підсолюємо все, перемішуємо так, щоб цибуля була зверху і в середині шлунка. Залишаємо його в холодильнику на ніч.
Я практикую купити кілька шлунків, обробляю їх таким чином і, помістивши кожний в окремий поліетиленовий мішечок разом з цибулею, ставлю в морозилку. А потім використовую їх по мірі необхідності.
Перед фаршируванням, потрібно знову промити шлунок в воді, дати їй можливість їй стекти. Шлунок вивертаємо внутрішньою стороною назовні.
Готуємо начинку для фаршированого свинячого шлунка
Беремо кусок підчеревини або ошийка і нарізаємо його невеликими кубиками.
Подрібнюємо цибулю.
Цибулю разом з кусочками м’яса підсмажуємо на сковорідці до рум’яності. Солимо та перчимо до смаку.
Картоплю чистимо, миємо і тремо на мілкій терці або в кухонному комбайні.
Відтискаємо картопляний сік. До тертої картоплі додаємо яйця, крохмаль, смажене м’ясо з цибулею, сіль, перець, приправу. Дуже важливо угадати з сіллю. Можна швиденько підсмажити один картопляник і відкорегувати смак.
Готуємо велику голку і міцну нитку – отвори в шлунку треба буде зашити.
Зашиваємо малий отвір, а через великий наповнюємо шлунок начинкою.
Зашиваємо великий отвір так, щоб начинка не витікала. Голкою в кількох місцях проколюємо начинений шлунок, щоб підчас випікання він не потріскав.
Вистеляємо деко фольгою, змазуємо її та начинений шлунок олією і переносимо в духовку, попередньо розігріту до 180 градусів. Випікаємо начинений шлунок в духовці на протязі години.
Даємо запеченому начиненому шлунку охолонути. Гарячий не вартує нарізати – він може покришитися.
Коли начинений мацьок охолоне, готрим ножем нарізаємо його на шматки товщиною 1,5-2 см.
Викладаємо разом зі шкіркою на пательню з розігрітою олією і смажимо з обох сторін.
До столу подаємо з грибовим соусом, або смаженими грибами, або зі сметаною.
Дуже смачно, особливо запечена шкірка. Рекомендую!