Якщо поєднати смак та аромат білих сушених грибів і квасолю, отримаємо дуже смачний квасолевий паштет. Не вірите? Спробуйте, не пошкодуєте.
З сухої квасолі можна приготувати багато цікавих страв: салат, квасолеву зупку, лобіо. Квасоля сама по собі має нейтральний смак, тому до неї можна додавати овочі, гриби або горіхи. Один з найпоширеніших варіантів – додавання сухих білих грибів. В результаті виходить дуже смачний квасолевий паштет, який можна намазати на хліб і подати як закуску на святковий стіл.
Як приготувати паштет з квасолі
Інгредієти:
- квасоля суха – 1 склянка;
- морква – 2 шт;
- цибуля ріпчаста – 2 шт;
- гриби сухі – 100 г;
- рослинна олія – 30 мл;
- сіль за смаком;
- суміш перців (мелених) – за смаком.
Рецепт приготування паштету з квасолі
Квасолю варто вибрати велику, м’ясисту.
Промити її, залити холодною водою залишити на ніч. Якщо квасоля дуже стара, можна додати 1 ч. л. соди.
Сухі білі гриби теж заливаємо водою і залишаємо на ніч.
Квасолю перекладаємо в баняк, заливаємо водою і варимо до готовності. За 10 хвилин до закінчення, квасолю необхідно посолити. Коли квасоля зварилася, залишки води зливаємо.
Одночасно з квасолею в другому банячку необхідно зварити гриби, які за ніч розмокли. Достатньо, щоб вони покипіли на легкому вогні 10-15 хвилин.
Поки варяться квасоля та гриби, готуємо всі овочі, які перераховані в рецепті квасолевого паштету.
Цибулю чистимо, миємо і подрібнюємо.
Моркву чистимо миємо і натираємо на терці.
В пательні розігріваємо олію, викладаємо подрібнену моркву та цибулю і на легкому вогні, постійно помішуючи, трохи підсмажуємо їх. Виймаємо гриби з бульйону, злегка відтиснувши їх, січемо ножем і додаємо до моркви та цибулі, що тушкуються в сковорідці. Все перемішуємо і смажимо до повної готовності.
Овочі солимо, перчимо і смажимо ще хвилин 5. Грибний бульйон не виливаємо, він ще нам знадобиться.
Баняк з квасолею ставимо на вогонь, і потрохи доливаємо грибний бульйон, постійно помішуючи квасолю. Квасоля поступово втягне бульйон і просочиться грибним ароматом. Але рідини не повинно бути надто багато, бо паштет вийде рідким.
В баняк з квасолею перекладаємо підсмажені овочі,
збиваємо їх блендером в однорідну масу.
Пробуємо паштет на смак, при необхідності додаємо сіль чи перець. Коли паштет вистигне, його смак стане більш насиченим.
Для зберігання можна перекласти квасолевий паштет в сухі баночки, закрити кришкою і поставити в холодильник. Зберігати закуску не більше 4-5 днів.
Подавати з хлібом, овочами. Смачного!